Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Пробувам да ставам виндоус 7 на асус лаптоп претходно имаше 8.1 и го бутира цдто иде тоа loading windows files и тап наеднаш се рестартира и одново истото.
Го ставив хардот на статичниов и му инсталирав на него виндоус 7 и сега го враќам на лаптопот и нејќе да го подигне .
Кога ќе стегнам на Start windows normaly ми се рестартира и пак иде до тоа ..
Може ли биосот да прави проблеми да нејќе да подига на вин7 ?
Штом е во ред со осмица не треба да ти прави проблеми 7
Пробај со друго цд/win, да не е до тоа
Или симни од страната нс Microsoft десетка, активатор симни од zamunda и немаш гајле

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Штом е во ред со осмица не треба да ти прави проблеми 7
Пробај со друго цд/win, да не е до тоа
Или симни од страната нс Microsoft десетка, активатор симни од zamunda и немаш гајле

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Сепак биосот прави проблем.. стара е верзијата а на овој модел мора да го апдејтоваш за да ти даде после во биос да одбереш каков оперативен систем ќе користиш 7 или 8..
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Имам проблем со backspace копчето на лаптопот.Не ми ги враќа веб страните кои што биле претходно.Дали може да се поправи и како.Иначе лаптопот ми е Асус.
 
Последно уредено:
P

psychostasia

Гостин
Можеш да го ремапираш на друго копче што не го користиш толку многу (пр. PageUp или сл.). Еве тука имаш нешто подетално.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Untitled.png Ke moze li sovet kako da go otstranam problemot (prilog). Se pojavi pred nekoj den na site browseri i sekoja strana sto ja otvoram istoto.
Blagodaram odnapred :D
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Здраво дечки имам проблем со инсталација на iTunes. Ми дава

Симнав service pack 1, несака да се инсталира. Дали го знаете решението на проблемот?


Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Здраво дечки имам проблем со инсталација на iTunes. Ми дава

Симнав service pack 1, несака да се инсталира. Дали го знаете решението на проблемот?


Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
32 битен ти е оперативниот ситем ваљда.
А дебилите изглеа прават само 64 битна верзија од iTunes-от сега.
Пробај симни ја оваа постара верзија.
https://support.apple.com/kb/dl1614?locale=en_US
https://secure-appldnld.apple.com/itunes12/031-34002-20150916-98D32A92-5C11-11E5-80AC-C25A6DA99CB1/iTunesSetup.exe
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626



Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
Ах, сеа прочитав убаво.
Како тоа не сака да се инсталира Service Pack 1? Дава некој ерор, од кај го симна..?
Официјално треба да ти го даде преку windows update.. од кога ти е компјутеров бе, како побогу немаш Service Pack 1?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Ах, сеа прочитав убаво.
Како тоа не сака да се инсталира Service Pack 1? Дава некој ерор, од кај го симна..?
Официјално треба да ти го даде преку windows update.. од кога ти е компјутеров бе, како побогу немаш Service Pack 1?
После преинсталација вака прави, пред тоа работеше итунес.. Иначе заглаве пц то на сред инсталација на service pack 1


Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Ај некој што се разбира во компјутери нека ми пише пп
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
имам проблем со компјутерот, сакав да инсталирам itunes, но компјутерот ми бараше Service pack 1. Го инсталирав пакот и се инсталираше ајтунес, но кога го вклучив ајтунес ми дава ерор api ms win core timezonel11 missing. Погуглав и ми бара апдејт на вин. Пред некое време го имав истиот проблем со ајтунес и го апдејтував виндовсот преку windows update во контрол панел и после рестартирање на пц не се вклучи, беше мртов . Мораше да се преинсталира и еве сега повторно истиот проблем .. дали знаете како да го решам, а притоа повторно да не настане проблем со вклучување?
Да напоменам виндовсот не е лиценциран
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Користам асус лаптоп и ми се багна звукот.Сега музика кога ќе пуштам или на интернет слушам нешто или гледам има звук .Кога ќе отворам некој филм нема ништо никаков звук не дава ни на друг било кој фајл што е видео .Пробав да е до плеерите сите ги сменив не дава ништо пак .Решение ?
 
P

psychostasia

Гостин
Пробај драјверите преинсталирај ги и не би требало да имаш проблеми.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Некое програмче што чита .mkv формат или некое решение за проблемов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom