Помош, софтверски проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Sase91, 25 март 2007.

 1. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  65.163
  Допаѓања:
  120.086
  Da ne znaete nekoj PDF editor sto ke mi dozvoli edna tabela da ja prenesam na drugata strana? Adobe Acrobat ne te ostava, mozes da ja nosis samo na istata. Znam sega ke kazete konvertiraj vo word pa pak vo PDF ama ne moze zatoa sto e ova dokument koj ako se konvertira vo Word, se gubat nekoi linkovi i sliki, namerno e taka napraveno.
   
 2. Зајче

  Зајче Бело, и тоа!

  Член од:
  13 септември 2008
  Мислења:
  3.331
  Допаѓања:
  3.917
  Не сум пробувала ама можно е Нитро пдф да ти заврши работа.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gladiatorized

  Gladiatorized

  Член од:
  11 ноември 2015
  Мислења:
  167
  Допаѓања:
  36
  Обидете се и со SUMATRA PDF.
   
 4. Nikolov82

  Nikolov82

  Член од:
  29 октомври 2012
  Мислења:
  223
  Допаѓања:
  69
  Можеби Pdf Escape
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 5. garthok

  garthok

  Член од:
  5 јануари 2013
  Мислења:
  2.432
  Допаѓања:
  1.208
  Како да стримам (mirror) андроид таблет на windows 7 лаптоп,наједноставно?
   
 6. faraon

  faraon БОГ

  Член од:
  31 јануари 2007
  Мислења:
  15.873
  Допаѓања:
  17.605
  Ако сака некој да ми објасни чекор по чекор како да снимам филм на цд а да се гледа на DVD.Се мачам тие денови и никако да снимам и тоа што ке успеам да го снимам DVD-то не сака да го чита.?Инаку сега симнувам Nero 2015..
   
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  6.952
  Допаѓања:
  2.716
  Tи сакаш да гледаш на DVD плеер ?

  Aко DVD плеерот подржува DIVX би требало да чита и CD со видео и ако чита формати на преводи и тоа би можело да не е проблем. Имам Sony DVD плеер дома постар модел и знам дека некој CD со видеа ми ги читаше.
   
 8. saskon

  saskon

  Член од:
  22 август 2008
  Мислења:
  933
  Допаѓања:
  1.513
  PowerISO лесна и мала програма која нема да ти зафати многу простор како нерото на пример. Ја имам одамна мислам дека е free.
  Само најди го снимениот материјал burn и толку :).
  ez3.png
   
  На faraon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LFC-CORBA

  LFC-CORBA

  Член од:
  11 јуни 2013
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  33
  Дали некој знае како можам да гледам филм кој е ДВД-Видео формат а не ми е пресниман на ЦД.Сакам директно од компјутерот да го пуштам ама не знам како , пробав сите фајлови од Video_TS папката да ги пуштам на Бс плеер ама не бида
   
 10. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  7.476
  Допаѓања:
  11.120
  симни vlc media player
  оди media -> open disc -> browse -> лоцирај го video_ts и стисни select folder -> play
   
 11. warmaster

  warmaster

  Член од:
  30 јули 2008
  Мислења:
  4.017
  Допаѓања:
  2.439
  Може и со бс плеер освен ако не ти е некоја стара верзија, инаку оди десен клик на плеерот и имаш open DVD>open from folder. Ако кликаш дирекно на видео фајлојте нема да можеш, прво отвори плеерот па од него повикај видеото. Едино постарите верзии немаа за DVD.
   

Сподели преку: