Помош, софтверски проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Sase91, 25 март 2007.

 1. macko i

  macko i Локален шериф

  Член од:
  8 јуни 2011
  Мислења:
  2.148
  Допаѓања:
  1.066
  Prvo se izvinuvam za latinicata ama mnogu itno mi e. Vcera go formatirav windows i taman si prefrliv od d na c se za da si rabotam mi se restartirase i mi se javi slednovo can not staret beacouse Msvcp60.dll i nikako nemozam da go startuvam preku safe mode bar podatocite da si gi spasam. Pomos
   
 2. krkac

  krkac

  Член од:
  11 февруари 2009
  Мислења:
  893
  Допаѓања:
  891
  Пробај да ги извлечиш со Hirens bootcd покревајки го Windows XP или пак со некоја верзија на "жив" Linux преку која ке пристапиш до хард дискот.
   
 3. iphone help

  iphone help

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  85
  Имам проблем со лаптопот hp .. неможе да конектира вифи, не наога мрежа. Во troubleshooting пишува вифи офф .. се мислам драјверите некако да не се избришани па ако може да ми кажете од каде да ги симнам или да ми дадете друго решение за проблемот


  Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
   
 4. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.448
  Допаѓања:
  12.210
  барај горе кај F1, F2, нешо као антена и стисни го тоа копче
  може ќе треба да држиш и fn па тоа копче
   
 5. iphone help

  iphone help

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  349
  Допаѓања:
  85
  фала многу, го средив


  Sent from my iPad Pro 9.7 using Tapatalk
   
 6. macko i

  macko i Локален шериф

  Член од:
  8 јуни 2011
  Мислења:
  2.148
  Допаѓања:
  1.066
  Ај успеав некако да влезам во комјутерот си ги спасив податоците и по направен формат си работеше перфектно 5 часа денес пак не ми стартува стасува до знакот за виндос и понатаму не оди.... Незнам стварно што е проблемот. Инсталацијата досега ми е користена неколку пати неверувам дека она е проблемот.
   
 7. sumar4e

  sumar4e

  Член од:
  27 август 2011
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  140
  можно е да имаш проблем со хард дискот да има bad sectors и поради тоа да не го стартува, доколку имаш др хард пробај на него да инсталираш и од таму да го подигаш, и скенирај го хардот за bad sectors
   
 8. Атлантист

  Атлантист

  Член од:
  15 јули 2014
  Мислења:
  473
  Допаѓања:
  242
  Користев Virtual Clone Drive за да инсталирам програма, како замена за физички ДВД плеер кој што го немам. Инсталацијата не помина и не знам дали е проблемот во Virtual Clone Drive ,дали можам да го користам за ваква намена или можеби е дефектен iso image фајлот?
  --- Споено дупло мислење, 10 март 2017 ---
  Edit: средив, не ми треба помош
   
  Последно уредено: 10 март 2017
 9. puno

  puno

  Член од:
  25 март 2012
  Мислења:
  5.122
  Допаѓања:
  1.957
  Го форматирав лаптопот (делл студио 1737), ама вифито не ми работи, не можам да се конектирам, ми бара пасворд, го давам и ми вика не може да се конектира. А со лан кабел работи интернетот.
  чаре?
   
 10. psychostasia

  psychostasia

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  724
  Избриши ја мрежата од листата зачувани на лаптопот и пробај пак да се конектираш. Чат пат знае да зафркава виндоус така. Ако не бива ни тоа види со драјверите да не има проблем.
   
 11. c i t r o

  c i t r o

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  11.390
  Допаѓања:
  7.620
  Хитно ми треба помош.
  Додека се полнеше лаптопот истурив кафе на пуњачот и тастатурата.Го исклучив и избришав,поработа минут-две и се изгаси и од тогаш уопште не реагира,нити се пали кога,е на пунач ништо.Не свети ниедно сијаличе.
  Помош!
   
 12. psychostasia

  psychostasia

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  724
  Најверојатно кажи му збогум. Претпоставувам дека ти отишла матичната. Однеси го на сервис да проверат дали е нешто цркнато а до тогаш не го ставај на полнач воопшто.
   
 13. faraon

  faraon БОГ

  Член од:
  31 јануари 2007
  Мислења:
  16.656
  Допаѓања:
  19.140
  Зошто неможам да гледам 4К филм на лаптопот многу ми сецка,пробав со разни плејери и пак сецка.
   
 14. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.448
  Допаѓања:
  12.210
  Процесорот/графичката не ти се доволно моќни.
  Имаш скоро незабележителен ќар од гледање 4к на лаптоп, така што, не вреди.
   
 15. faraon

  faraon БОГ

  Член од:
  31 јануари 2007
  Мислења:
  16.656
  Допаѓања:
  19.140
  Лаптопот ми е приклучен на телевизорот,сакав барем еден филм да изгледам ама нејке.
   

Сподели преку: