Помош, софтверски проблеми и совети

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Друштво ми треба помош со следново.
Имам еден стар десктоп на кој имам важен програм за кој немам никакво инсталациско cd,оперативниот систем му е XP.
Ми се јавува проблем при палење, компјутерот се вклучува, почнуваат да светкаат сијаличките дека хардот функционира, светнува сијаличката на тастатурата ама не ми пушта сигнал на мониторот. Едноставно мониторот само трепка, а ако го извадам кабелот ми јавува „Connection lost, check signal cable“. Пробав со друг монитор, пробав со друг кабел истото е. Се подига еднаш на n-број пробувања да се вклучи.
Сега прашањево ми е што може да е со компјутерот, кај да го барам проблемот и побитно - дали постои можност некако да го ископирам тој програм?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Друштво ми треба помош со следново.
Имам еден стар десктоп на кој имам важен програм за кој немам никакво инсталациско cd,оперативниот систем му е XP.
Ми се јавува проблем при палење, компјутерот се вклучува, почнуваат да светкаат сијаличките дека хардот функционира, светнува сијаличката на тастатурата ама не ми пушта сигнал на мониторот. Едноставно мониторот само трепка, а ако го извадам кабелот ми јавува „Connection lost, check signal cable“. Пробав со друг монитор, пробав со друг кабел истото е. Се подига еднаш на n-број пробувања да се вклучи.
Сега прашањево ми е што може да е со компјутерот, кај да го барам проблемот и побитно - дали постои можност некако да го ископирам тој програм?
Најверојатно е графичката картичка проблемот, но може и друго да е. Треба да се прегледа.

За програмот: Зависи што програм е, некои може да се ископираат без проблем, некои не. Обично се врзузува со сериски број на хард диск. Вака набрзина и со недоволно информации, толку. За повеќе мора да се прегледа детално.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Spell-checker за Gmail за македонски јазик?
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.924
Здраво на сите. Може ли некој да ми даде линк од програм со кој што ќе можам видеа од јутјуб да ги конвертирам во мп3. Порано го користев ДВД ВИДЕО СОФТ ама сега незнам што се случува неможам да го најдам тој програм да го симнам.

Препорачајте ми некој програм, фала однапред. Поздрав.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Здраво на сите. Може ли некој да ми даде линк од програм со кој што ќе можам видеа од јутјуб да ги конвертирам во мп3. Порано го користев ДВД ВИДЕО СОФТ ама сега незнам што се случува неможам да го најдам тој програм да го симнам.

Препорачајте ми некој програм, фала однапред. Поздрав.
http://download.cnet.com/ytd-video-downloader/
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Здраво на сите. Може ли некој да ми даде линк од програм со кој што ќе можам видеа од јутјуб да ги конвертирам во мп3. Порано го користев ДВД ВИДЕО СОФТ ама сега незнам што се случува неможам да го најдам тој програм да го симнам.

Препорачајте ми некој програм, фала однапред. Поздрав.
http://www.videograbby.com/
Или оваа
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Здраво на сите. Може ли некој да ми даде линк од програм со кој што ќе можам видеа од јутјуб да ги конвертирам во мп3. Порано го користев ДВД ВИДЕО СОФТ ама сега незнам што се случува неможам да го најдам тој програм да го симнам.

Препорачајте ми некој програм, фала однапред. Поздрав.
http://www.youtube-mp3.org/


можеш и Online со оваа страна
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
50
Поени од реакции
10
Zdravo, vcera koga go iskluciv kompjuterot se si bese normalno deneska koga go vkluciv mi se pojavi problem. Toj vo meguvreme se apdejtiral (cortana) i sega nemozam da si vlezam na mojot microsoft akaunt mi dava nekoj privremen na koj sto nemozam da imam pristap do moite fajlovi i koga vleguvam na toj privremen akaunt mi dava poraka deka nemozam da vlezam na mojot akaunt no deka cesto problemot se resaval so restartiranje, go restartirav nekolku pati probav so safe mode no nema uspeh dali ste imale vakov problem i kako ste go resile pozdrav.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ми треба помош.
Зошто некогаш на TeamSpeak или Discord, кога зборувам со луѓе ја слушаат музиката од youtube/spotify додека зборам. Не ми е јасно како функционира ова, барав по тие сетинзи ама не се снаоѓам никако да го решам проблемов.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Знае некој како да го намалам default зоомот на мозила, се осеќам ко старец некој колку ми е зумирано а ме мрзи секој пат на секој нов таб да го намалувам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom