Помош сеирџии

Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
Здраво дечки, сакам да го потролам едно другарче па ми треба помош. Ми требаат неколку добри лажговци со бесплатни минути. Во страни за огласи објавив оглас во негово име дека продава трактор Yanmar 2210, ама таму слабо купувачи, па си реков овде да најдам :sneaky:. Ако има некој заинтересиран нека ми пише во приватна порка ќе ви пуштам негово бројче.

Не знам дали имам право да отворам вака тема, ако не смеам избришете ја.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.922
Поени од реакции
9.626
Убаво што имаш време и за хумор, во вакви времиња кога никој за ништо нема време. Тешко дека тука некој би ти помогнал и би трошел време за да си разменувате бројчиња и да се јавуваат, а и сакајќи да најдеш сеирџии само ти ќе испаднеш тема за сеир кај повеќето тука. Еве ти од мене една поедноставна идеа, собери 2-3 еве и 4 маалски деца, земи им лименка Кока Кола и кажи им ја ситуацијата, понуди им по една лименка ако се јават на бројот и звучат сериозно, сигурно ќе прифатат, нека стават на спикер и нека се јавуваат пред тебе. Така и ти ќе се смееш и ќе уживаш во твојата замисла, и нема да треба да прашуваш што вратил другарот (кога би се одвивало на форум), ако веќе најдеш некој што би трошел време на тоа тука. Размисли, сепак некој работи сеуште се поубави и позабавни ако ги направиш маалски во живо, каде што им е и местото на заебанциите и глупостите, а не на форум. :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.168
Поени од реакции
4.868
Не се заебавај .. така на времето од кај нас едни го дупеа на другар ставија оглас на пазар 3 демек продава јамаха р6 за 1500е и почнаја да му се јавуваат по цел ден па на крај и до полиција дојде ..
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.596
Поени од реакции
42.479
Ние у средно еден другар вака го заебававме ја дадовме у огласи целата негова аудио опрема. Брат му се нервираше.
Ништо страшно.


Ова е добар материјал за ликови ко bijons и владемкд (brutus и meddle, кои више ги нема), што ловат мои постови со лична содржина по форумов, за да ми кажат у темата за политика, нешто во стилот:
- Не играш на свадба а ваму се буниш против Груевски!
или
- Ставаш дрвени прозори, а ваму се буниш против Груевски!
или
за што и да сум пишал, нешто што оддава лични информации, ги употребуваат сосема нерелавнтно у таа тема, за политика.
Често знаат и погрешни заклучоци да изведат, но не кажувам што е точно, а што не.


Али мене ми е тоа ОК.
Не знам да ги тагирам иначе одма би го напраил тоа.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.469
Здраво дечки, сакам да го потролам едно другарче па ми треба помош. Ми требаат неколку добри лажговци со бесплатни минути. Во страни за огласи објавив оглас во негово име дека продава трактор Yanmar 2210, ама таму слабо купувачи, па си реков овде да најдам :sneaky:. Ако има некој заинтересиран нека ми пише во приватна порка ќе ви пуштам негово бројче.

Не знам дали имам право да отворам вака тема, ако не смеам избришете ја.
Изгледа немаш попаметна работа во животот. Туку истиот лик да дознае дека ова му го правиш, како би ти лупнал тужба, има после тоа ти да продаваш трактор.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
Изгледа немаш попаметна работа во животот. Туку истиот лик да дознае дека ова му го правиш, како би ти лупнал тужба, има после тоа ти да продаваш трактор.
Добро бе ти дали немаш попаметна работа од то да изиграваш некој критичар овде, како можете и на вакво нешто за смеа сите негативно да коментирате, алал ви вера. За тебе сунгер немам зборови, не го пратам многу форумов ама како што имам забележано пониско ниво човекот не можи да се спушти од ова твоево, 5 години да тресиш глупости на форум за статистика бре, оди излези малце, интересно е надвор.
 
На врв Bottom