Помош, проблеми, прашања, совети...

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.659
Поени од реакции
7.239
Член од
7 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
85
Не знам дали е за тука мислењево, ако не е слободно нека го избрише или премести некој админ.

Препорака за саглам portable bluetooth звучник? Дали се наоѓа такво нешто до 3000? (буџетот не е фиксен)
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Здраво. Подолг период не сум во тек со хардвер технологија и имам потреба од предлози за нови компоненти.

Моменталната конфигурација ми е:
GeForce GTS 250
i5-4460 3.20 GHz
8GB Ram

Приоритет сега ми е напојување, а потоа би земал за некој месец графичка. Цените се флексибилни, за напојување сум спремен да платам отприлика 50~100 ЕУР, а за графичка 200~350 ЕУР. Потребите не ми се нешто големи, спорадично гејмам и не барам WOW перформанси, побитно ми е да се компоненти што нема да застарат многу брзо. Фала однапред.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.659
Поени од реакции
7.239
Здраво. Подолг период не сум во тек со хардвер технологија и имам потреба од предлози за нови компоненти.

Моменталната конфигурација ми е:
GeForce GTS 250
i5-4460 3.20 GHz
8GB Ram

Приоритет сега ми е напојување, а потоа би земал за некој месец графичка. Цените се флексибилни, за напојување сум спремен да платам отприлика 50~100 ЕУР, а за графичка 200~350 ЕУР. Потребите не ми се нешто големи, спорадично гејмам и не барам WOW перформанси, побитно ми е да се компоненти што нема да застарат многу брзо. Фала однапред.
Сакаш да надоградиш или да склопиш нов.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.659
Поени од реакции
7.239
Надоградба, немам моментално можност да идам со целосно ново PC, по 1 или 2 дела можам да сменувам на одреден период.
Пиши и плоча рамот 1 плочка или 2 која брзина е , нај лош момент за купување делови си избрал цените се до 40% поскапи посебно во Македонија .
И ви ти препорачал да размислуваш за нова конфигуравија не вреди да влижуваш во таа доста е застарена.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
Надоградба, немам моментално можност да идам со целосно ново PC, по 1 или 2 дела можам да сменувам на одреден период.
баче, графички нема ни за лек моментално, а и што да земаш појако ќе ти е ботлнек, да бараш нешто половно за ова пц боље би ти било.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Пиши и плоча рамот 1 плочка или 2 која брзина е , нај лош момент за купување делови си избрал цените се до 40% поскапи посебно во Македонија .
И ви ти препорачал да размислуваш за нова конфигуравија не вреди да влижуваш во таа доста е застарена.
Матична: MSI H81M-P33 (MS-7817)
RAM: 1 плочка 1600 mhz ddr3

Sega so preporakava dopolnitelni muki, ne znam od kaj da pocnam hahahaha. kolku bi cinela nova konfiguracija, vo stil "most bang for your buck". nekoja gorna granica bi bila 1000 EUR, idealno nekoja stotka pomalku
Автоматски споено мислење:

Dokolku smetate deka najpametno bi bilo da zemam nova konfiguracija, moze da mi preporacate samo novo napojuvanje koe bi bilo kompatibilno so nekoja idna konfiguracija, pretpostavuvam deka bi bilo negde okolu 500 do 750 vati, bidejki toa mi e momentalno najpotrebno.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.659
Поени од реакции
7.239
Матична: MSI H81M-P33 (MS-7817)
RAM: 1 плочка 1600 mhz ddr3

Sega so preporakava dopolnitelni muki, ne znam od kaj da pocnam hahahaha. kolku bi cinela nova konfiguracija, vo stil "most bang for your buck". nekoja gorna granica bi bila 1000 EUR, idealno nekoja stotka pomalku
Имаш и поевтини билдови ама не мометално се покачено.
Стави уште една плочка рам и како што спомна Рон погоре погледни алтернатива на половните пазари што и да купиш друго ќе згрешиш.
1080 или 1060 може ќе најдеш повеќе од тоа не би препорачал.
Автоматски споено мислење:

Чекај да пројде кризава и штеди.
Има билдови од 600 до 800 евра ќе склопиш многу добар пц.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Матична: MSI H81M-P33 (MS-7817)
RAM: 1 плочка 1600 mhz ddr3

Sega so preporakava dopolnitelni muki, ne znam od kaj da pocnam hahahaha. kolku bi cinela nova konfiguracija, vo stil "most bang for your buck". nekoja gorna granica bi bila 1000 EUR, idealno nekoja stotka pomalku
Автоматски споено мислење:

Dokolku smetate deka najpametno bi bilo da zemam nova konfiguracija, moze da mi preporacate samo novo napojuvanje koe bi bilo kompatibilno so nekoja idna konfiguracija, pretpostavuvam deka bi bilo negde okolu 500 do 750 vati, bidejki toa mi e momentalno najpotrebno.
Оди на ит форум,има еден член Гојдо.
Он продава супер конфигурации, по супер цени.
Е сеа графичките се стварно годива плафон со цени ама конфигурација на старо со рх580 графичка се наоѓљ за убави пари таму кај што те упатив.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom