Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Мајками чепакала по старипт тел и ја сменила шарата за отклучување срга јас можам само со отпечатокот на прстот ке може ли некако да се смени потребен ми е мн имам некои информации во него...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Мајками чепакала по старипт тел и ја сменила шарата за отклучување срга јас можам само со отпечатокот на прстот ке може ли некако да се смени потребен ми е мн имам некои информации во него...
Не сфаќам, ако можеш со отпечаткот на прстот да го отклучиш, што е проблемот тогаш?
 
Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Не сфаќам, ако можеш со отпечаткот на прстот да го отклучиш, што е проблемот тогаш?
Проблемот е што шемата за отклучување ми е сменета и не ја знам а во мн случави тел ја бара неа како превентива на пример најважната ако се искл тел за батерија кога ке го уклучам ке ми ја бара неа за да можам да го котистам...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Проблемот е што шемата за отклучување ми е сменета и не ја знам а во мн случави тел ја бара неа како превентива на пример најважната ако се искл тел за батерија кога ке го уклучам ке ми ја бара неа за да можам да го котистам...
Е па префрли ги важните информации од него и направи factory reset.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Е па префрли ги важните информации од него и направи factory reset.
Го знам то но новиот тел ми хуавеи од поновите и неможам да се најавам на некои апликации поради плавото американско ѓубре (мислам ме разбирате) за тоа побарав помош.... А и да сакам да ги префрлам ми ка бара шемата за потврда...
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Decki mi treba itno pomosh.
So pandemijava e mn zaeban izborot za laptopi. Imam budzet od gore-dole 500€ i mi treba laptop koj ke go koristam za online nastavava, graficki dizajn itn.(poteski programi). Ako imate sovet za dali i od kade da zemam laptop za dobra cena pishete?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Decki mi treba itno pomosh.
So pandemijava e mn zaeban izborot za laptopi. Imam budzet od gore-dole 500€ i mi treba laptop koj ke go koristam za online nastavava, graficki dizajn itn.(poteski programi). Ako imate sovet za dali i od kade da zemam laptop za dobra cena pishete?
Дали купи?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Пред некое време ми стигна уред за кола кој се монтира кај што претходно стои упаљачот.
Првиот ден ми работеше добро, али после почна да зеза нешто. Се мести со тоа што уредот ти прикажува фрекфенција и радиото го ставаш на истата(со што аудиото може да се контролира со уредот). Сега кога ќе наместам на некоја станица
Пр. уредот ми покажува фреквенција 88.5, местам на радиото фреквенија 88.5 и звукот е никаков, или шушти или си ја пушта музиката од таа станица. Мислам дека треба да се намести на некоја одредена препорачана фреквенција, но упатството е на кинески. Ако некој знае нека каже решение?

 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Здраво дечки.
Пред некое време ми стигна уред за кола кој се монтира кај што претходно стои упаљачот.
Првиот ден ми работеше добро, али после почна да зеза нешто. Се мести со тоа што уредот ти прикажува фрекфенција и радиото го ставаш на истата(со што аудиото може да се контролира со уредот). Сега кога ќе наместам на некоја станица
Пр. уредот ми покажува фреквенција 88.5, местам на радиото фреквенија 88.5 и звукот е никаков, или шушти или си ја пушта музиката од таа станица. Мислам дека треба да се намести на некоја одредена препорачана фреквенција, но упатството е на кинески. Ако некој знае нека каже решение?
Тестирај со други фреквенции или ако нејќеш да се замараш упатството "декодирај" го со гугл ленс на телефонот
 
Член од
10 декември 2019
Мислења
35
Поени од реакции
10
88.5 e default frekvencija, со помош на радиото најди некоја чиста фреквенција и наместо го алатот на таа фреквенција и готово.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Како ви изгледа билдов дечки ?
Нешто непотребно, нешто пропуштено вака од прва.. ?
Оверкил е.
Не знам, луѓе што планираат да дадат 2000 долари за компјутер, ми нема логика да бараат совет. Би требало да си знаат сè или да не знаат ништо и да прашаат од 0.
Така да ако мора да ти се даде одговор, немаш ништо пропуштено. А дали имаш непотребно зависи од тоа за што ќе се користи компјутерот.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Оверкил е.
Не знам, луѓе што планираат да дадат 2000 долари за компјутер, ми нема логика да бараат совет. Би требало да си знаат сè или да не знаат ништо и да прашаат од 0.
Така да ако мора да ти се даде одговор, немаш ништо пропуштено. А дали имаш непотребно зависи од тоа за што ќе се користи компјутерот.
Па да речиме совет од типот : (пр.) "за тие пари 'овој' кулер е подобар" и сл.
Немаме сите исто искуство, јас прифаќам мислење од поискусни и постручни во секој случај (а има такви во темава :)), без разлика за која цена станува збор, дали е тоа 500 или 1500 дознт метр.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom