Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
на процесорот
Момак среди тоа што поскоро, да не речам итно. Можеби нема да ти рикне процесорот, бидејќи имаат заштита од прегревање, ама може и да рикне. Пази само на кој сокет ти е процесорот и тркни до Анхоч или Сет и земи кулер. Имаш евтини од 400 денари па нагоре. И паста на заборавај.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Може ли некој да ми каже дали на Dell Inspiron N5110 со nVidia GT525M графичка може да се гледаат 3D филмови? Графичката мислам дека има подршка за играње на игри во 3D но мислам дека треба специјални очила за тоа па ме интересира дали со истите наочари може да се гледаат и филмови. :unsure:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може ли некој да ми каже дали на Dell Inspiron N5110 со nVidia GT525M графичка може да се гледаат 3D филмови? Графичката мислам дека има подршка за играње на игри во 3D но мислам дека треба специјални очила за тоа па ме интересира дали со истите наочари може да се гледаат и филмови. :unsure:
Треба специјален монитор/лаптоп за да играш/гледаш во 3D.

Тука максимум ќе можеш она најчкартното 3D со картонските наочари со зелена и црвена фолија.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Треба специјален монитор/лаптоп за да играш/гледаш во 3D.

Тука максимум ќе можеш она најчкартното 3D со картонските наочари со зелена и црвена фолија.
Ахам, значи ништо од моето гледање на 3D филмови на лаптопот... :D По се изгледа ќе мора си купам еден 3D телевизор и Blu-Ray плеер ама "солени" се упм...
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Здраво кајганџии имам сериозен проблем со PC ,вчера почнав да играм и наеднаш ми се појави плаво со бели букви неможев да запамтам што пишеше зошто пребрзо се исклучи PC-во , го форматирав и после то пак ми се појави плаво со бели букви и едвај го уклучив компјутер и пред да стартуват windows ми пишеше Warning System reset by watchdog или watching!(незнам точно) Please check overclock system ,значит ни го имам overclockovano ништо немам чепнато.Ви благодарам.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Здраво кајганџии имам сериозен проблем со PC ,вчера почнав да играм и наеднаш ми се појави плаво со бели букви неможев да запамтам што пишеше зошто пребрзо се исклучи PC-во , го форматирав и после то пак ми се појави плаво со бели букви и едвај го уклучив компјутер и пред да стартуват windows ми пишеше Warning System reset by watchdog или watching!(незнам точно) Please check overclock system ,значит ни го имам overclockovano ништо немам чепнато.Ви благодарам.
Инсталирај Bluescreenview, и направи скриншот од тоа што ќе го обележи како црвено, и постирај го тука (кликни на еророт пред да направиш скриншот)
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Инсталирај Bluescreenview, и направи скриншот од тоа што ќе го обележи како црвено, и постирај го тука (кликни на еророт пред да направиш скриншот)
Ок,моментално го рестартирав PC-во и ми напиша Floopy Disk Fail (40)...
--- надополнето: 17 декември 2012 во 15:13 ---


Сликите од програмчето се надеван ке помогнат
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Хммм, ова мене ми изгледа на проблем со матична, премногу би било да имаш проблеми и со хард и со USB порти, во ист момент.

Каква матична имаш?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Модел? ако не знаеш како да видиш инсталирај CPU-z и прочитај ми што пишува во mainboard табот.

П.С. Не е лошо да ми дадеш Team Viewer да проверам све што треба на раат, вака не верувам дека ќе имам уште долго воља да пишувам.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom