Помош, проблеми, прашања, совети...

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
687
Turkish delight! :)

Него, питање... ХП Ласер Џет 1010 на ВИСТА...... КАКО?


:)
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Јас имав таков проблем на едно место, и после малтретирање од неколку дена и гуглање, најдов предлог да го инсталирам како 1012, и ми успеа. Си работи одлично. За 1012 си имаш на ХП страната...
 
Г

Гоццццце

Гостин
Пак ја.
Вчера инсталирав Кантер Страјк по 7-8 месеца.. инсталацијата одеше ок. Кога ја уклучив, уште на менито сецка. Ставено е на OpenGL, резолуција 1024х768 пиксели, 32 битна. Кога уклучив на нашиве сервери сецка коо ненормално. Не лагува, сецка. Пинг 16. Софтверски проблем да е нема шанси оти форматирав пред 2 дена.
А претходно не сакаше да чуе за сецкање на ниту една игра, сеа на кантер сецка :uvo: .
Имам ати 9550 графичка, процесор 2.8 Ghz интел пентиум, 1 ГБ рам.
До шо може да биде?
 
Член од
12 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
ako nekoj znae zasto mojov pc ne mi faka filmovi i nekoi igri na dvd nemaat slika a nekoi igri na dvd se pustaat super neka pise
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
129
ako nekoj znae zasto mojov pc ne mi faka filmovi i nekoi igri na dvd nemaat slika a nekoi igri na dvd se pustaat super neka pise
Миљарда работи може да се. Научи се прво како да побараш помош.

Гоце, пробај инсталирај ги најновите драјвери за графичката, рече тазе инсталација дека е, па може си ги забораил, се дешава.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Најнови се чоек, каталист 7.7.
Пробав и со постари нејке , пак исто :(
 
Член од
28 април 2007
Мислења
478
Поени од реакции
15
lugeeeeeeeeeeeeeeeee imam problem!
neso mi se zeznaa zvucnicite vcera, i cepkav niz komp neso, i denes si kupiv novi...i si pustam muzika koa gledam pejackava epten grubo mi pee...aj vikam moze do pesnata e!
staan cd od funky g ovaa ko muz pee!
jezivo e...!aj kazete kaj da namestam ova da si bide normalno ?

(едит)
ej najdov falaaaaaa:)
Imas karaoke stisnato vo Soundman. Dole ili vo control panel treba da ima edno plavo ikonce so zolto zvucnice i pisuva SOund Effect Manager i klik dvapati na nego i ima karaoke pisuva i strelki ima za nagolemuvanje i namaluvanje ako e namesteno na +1+2+3+4 ili -1-2-3-4 staj go na 0 i se ke bide OK
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Пак ја.
Вчера инсталирав Кантер Страјк по 7-8 месеца.. инсталацијата одеше ок. Кога ја уклучив, уште на менито сецка. Ставено е на OpenGL, резолуција 1024х768 пиксели, 32 битна. Кога уклучив на нашиве сервери сецка коо ненормално. Не лагува, сецка. Пинг 16. Софтверски проблем да е нема шанси оти форматирав пред 2 дена.
А претходно не сакаше да чуе за сецкање на ниту една игра, сеа на кантер сецка :uvo: .
Имам ати 9550 графичка, процесор 2.8 Ghz интел пентиум, 1 ГБ рам.
До шо може да биде?
Шо напрај малер ти бе... :) Види да не ти прегрева компјутерот, или кулерот на графичката да не не ти работи добро... Шо знам шо можи да биди друго ако софтверски ти е исправен...
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Само што го земав новиот компјутер и одма проблем. Штом сакам да инсталирам ХР ми се појавува (blue screen of death) веднаш по копирањето на потребните фајлови за започнување на инсталацијата имено се појавува веднаш по SETUP IS STARTING WINDOWS. Моментално ова го пишувам на Виста само што неа пак неможам да ја активирам, но и сакам да се вратам на ХР. Вистата се инсталираше без никаков проблем. ЌЕ МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА МИ ПОМОГНЕ ПРЕМНОГУ МИ Е БИТНО. SEPHIROTH и сите други поискусну барам совет од ВАС веднаш, ептен е ургентно.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
CD-то со ХП-то да не е заебано? Пробај со друго ;)
De be da mu se nevidi pa ne sum do tolku. Probav so 15CD-a XP no pak pravese. No najdov nacin so koj se spraviv i go resiv problemot. Oficijalnite edicii nekese da gi instalira, no uspeav so XP Black Edition i eve sega se e OK.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.667
Поени од реакции
273
Aj честито нов комп.,па пиши спецификација и цена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom