Помош, проблеми, прашања, совети...

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.604
На мек немаш пиратски софрвер, ни пак пиратски игри. Штом си навикнат на лаптоп со Виндовс тешко да се навикнеш на Мек.
Знам само дека Фотошоп и Илустратор ќе ги тера подобро од windows. Видов на замунда торенти зато реков да прашам Оти немам искуство никакво…

Мек не за курчење не е за гејмање.
кај спомнав курчење, препрочитај го постот.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.956
Поени од реакции
7.500
Знам само дека Фотошоп и Илустратор ќе ги тера подобро од windows. Видов на замунда торенти зато реков да прашам Оти немам искуство никакво…


кај спомнав курчење, препрочитај го постот.
Баце не сваќај лично убаво си кажав Мек не е за гејмање за курчење е оперативен систем, да се фалиш пред дунди у кафич е лаптоп не е за играње игри.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.604
Баце не сваќај лично убаво си кажав Мек не е за гејмање за курчење е оперативен систем, да се фалиш пред дунди у кафич е лаптоп не е за играње игри.
Професионалниот дел не занима - Фотошоп, илустратор и цел Adobe Suite. Гејмингот баш кежуал го спомнав.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.990
Поени од реакции
39.618
Професионалниот дел не занима - Фотошоп, илустратор и цел Adobe Suite. Гејмингот баш кежуал го спомнав.
па ако има пиратски, можеш да го пробаш. Иако све е ствар на укус и навика. Само многу цената е висока и не вреди за парите. 100к да даваш за нешто со 8 гб рам е глупост.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.604
па ако има пиратски, можеш да го пробаш. Иако све е ствар на укус и навика. Само многу цената е висока и не вреди за парите. 100к да даваш за нешто со 8 гб рам е глупост.
Тоа е делот што ме тера да размислувам иначе да беше пониска цена не мислев мн мн иако и Air беше некоја варијанта.

сега во очи ми е влезен и Acer Nitro AN517 со 64GB RAM, i7 13700H, RTX 4070. Ми е во буџет и мислам е подобар од ASU’s TUF. Плус доживотна лиценца за пакет Офис :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.990
Поени од реакции
39.618
Тоа е делот што ме тера да размислувам иначе да беше пониска цена не мислев мн мн иако и Air беше некоја варијанта.

сега во очи ми е влезен и Acer Nitro AN517 со 64GB RAM, i7 13700H, RTX 4070. Ми е во буџет и мислам е подобар од ASU’s TUF. Плус доживотна лиценца за пакет Офис :pos:
Тоа ти е одлична опција у споредба со мекот. Ќе ги вртиш сите игри со одлична графика.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.956
Поени од реакции
7.500
Професионалниот дел не занима - Фотошоп, илустратор и цел Adobe Suite. Гејмингот баш кежуал го спомнав.
Мек е за да се фалиш дека имаш, нема да ти заврши работа, ако сакаш било која работа да си завршиш од гејминг до рендање или едитирање оди си со гејмерски лаптоп.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.604
Тоа ти е одлична опција у споредба со мекот. Ќе ги вртиш сите игри со одлична графика.
На крај се решив за Lenovo Legion со 64GB RAM, i7 14650HX и RTX4070, 1TB SSD

Па ќе видиме како ќе тера :)
 
Член од
7 јуни 2022
Мислења
16
Поени од реакции
5

Kajgana Shop

На врв Bottom