Помош, проблеми, прашања, совети...

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Предлог за лап топ до кај 30.000 или нето ситно над. Ќе се користи воглавно за работни обврски. Битно е да не кочи значи добар процесор. Ова е нешто што разгледував. Ако може некој совет, насочување... Фала ви! 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.571
Поени од реакции
34.780
Предлог за лап топ до кај 30.000 или нето ситно над. Ќе се користи воглавно за работни обврски. Битно е да не кочи значи добар процесор. Ова е нешто што разгледував. Ако може некој совет, насочување... Фала ви!иди на тој со АМД, има дупло повише работна меморија. Ако ти треба за работа 10 гб ко ништо се полнат. Овие два на интел тоа им е главна кочница, 8гб малце се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom