Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
22 јули 2011
Мислења
915
Поени од реакции
1.072
Епа чорба епа Маќедонче ,секаде ќе ти земат за поправка колку вреди целиот монитор подобро барајте на пазар3 или реклама 5 ќе најдете до 1000/1500 монитор.

Сега бев и прашав во 2 различни сервиси за компјутери.
Ми кажаа од минимум 800 денари ако е полесен квар во прашање, а може од 1800 - 2000 денари па нагоре да излезе цената.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.710
Поени од реакции
2.089
Сега бев и прашав во 2 различни сервиси за компјутери.
Ми кажаа од минимум 800 денари ако е полесен квар во прашање, а може од 1800 - 2000 денари па нагоре да излезе цената.
Тоа ти велам за 1000 до 1500 ќе најдеш исправен на старо.
 
Член од
26 август 2021
Мислења
196
Поени од реакции
511
Дали некој друг има фрка со фабрички уграден bluetooth на dell десктоп? Конкретно OptiPlex 3070, и како може да се среди тоа?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.716
Поени од реакции
25.673
Дали некој друг има фрка со фабрички уграден bluetooth на dell десктоп? Конкретно OptiPlex 3070, и како може да се среди тоа?
А фрката е?
Драјверот последен е?
БИОС-от последен е?
Гуглан е проблемот?
Наеднаш се случил? Отсекогаш постоел?
Некогаш работи, некогаш не работи?
 
Член од
26 август 2021
Мислења
196
Поени од реакции
511
А фрката е?
Драјверот последен е?
БИОС-от последен е?
Гуглан е проблемот?
Наеднаш се случил? Отсекогаш постоел?
Некогаш работи, некогаш не работи?
Фрката е дека се губи сигналот у сред емитување без разлика на одалеченоста.

Драјверот е последен.
Биос не чепкам не се разбирам.
Не е гуглан полесно ми е тука да прашам.
Постои од само купување на компјутерот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.270
Поени од реакции
13.256
Aj дечки мал совет. Во дилема сум помеѓу


Или


Постар процесор цела генерација ама понова графичка :). Плус за Hyricane немам досега слушнато нити пак за една трета опција CAPTIVA ги има тука во Германија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom