Помош, проблеми, прашања, совети...

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.490
Поени од реакции
20.725
Препорачајте гигабитен рутер.
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
363
Поени од реакции
905
Имам прашање, може е просто ама не сум запознаен.
Лаптопот цело време на кабел и батерија го држам. Правилно ли е? Кој метод е најдобар за работа на лаптопот?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.098
Поени од реакции
24.291
Имам прашање, може е просто ама не сум запознаен.
Лаптопот цело време на кабел и батерија го држам. Правилно ли е? Кој метод е најдобар за работа на лаптопот?
Па не треба цело време на кабел и батерија да го држиш.
Ако е доволно полна батеријата, нека биде исклучен полначот. Ако батеријата е при крај, пушти го полначот.
Со денешниве лаптопи не е страшно да ти биде цело време на струја ама сепак доколку цело време ти е на полнач побрзо ќе се оштети батеријата.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.511
Поени од реакции
15.667
Да ли тендата го фаќа целиот интернет сигнал дури иако рутерот е одалечен 5м (или 10м) од тендата/пц-то?
Ако имаш пречки (ѕидови и сл.) може сигналот да биде послаб.
Автоматски споено мислење:

Дали е доволно стабилна конекцијата?
Во собата кај што ми е PC немам шанса да внесам кабел за жал.
Ако некогаш сакаш и да гејмаш на пцто барај чаре да стигнеш со кабел. Јас си купив убави лајсни од тие со простор за кабел и го носам по работ на собата, над ламинат покриен со лајсна како овие од сликата, и низ врата влегувам во другата соба (имаше доволно простор и не е бушена вратата)).

Ги имаш кај нас во продавници за електрика: Електроелемент, Логинг, Хубо и тн.

1623305957314.png
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.275
Поени од реакции
1.092
Имам прашање, може е просто ама не сум запознаен.
Лаптопот цело време на кабел и батерија го држам. Правилно ли е? Кој метод е најдобар за работа на лаптопот?
Najdobro e da ne go drzis tuku da go stavis na biro. :D

Baterijata ke otide ovaka ili onaka taka da mnogu ne se zamaraj so toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom