Помош, проблеми, прашања, совети...

0nline

ЕУ и Нато Антифашист
Член од
8 јануари 2012
Мислења
100
Поени од реакции
55
Ај да прашам за мислење:
Барам 6 јадра за ладење. Тоа е дел од стар пентиум компјутер, предпоставувам дека се направени од никел.
Како на сликава :
Можно е да се најдат некаде ?
 

Attachments

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.128
Поени од реакции
33.544
Kaj e најбоље да се однесе компјутер да ми направат формат-це и да ми уградат Виндоус?
АMC?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.258
Поени од реакции
16.718
Kaj e најбоље да се однесе компјутер да ми направат формат-це и да ми уградат Виндоус?
АMC?
било кој најди приватен на реклама5 пазар3... какво црно амц, затворено е одамна плус кај ќе ти стават пиратски виндоус фирмиве, шотие
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
Ме интересира колку треба просечно време да се испразни батерија на Acer лаптоп? .. Мојата во последно време трае околу еден час... Малку е знам ама и брзо се полни... Дали е при крај? Ја тестирав со некои софтвери и покажува дека е добра.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
799
Поени од реакции
494
Ме интересира колку треба просечно време да се испразни батерија на Acer лаптоп? .. Мојата во последно време трае околу еден час... Малку е знам ама и брзо се полни... Дали е при крај? Ја тестирав со некои софтвери и покажува дека е добра.
Nema prosecno vreme, zavisi sto rabotis na laptop i kolku go opteretuvas procesorot. Imas program ko aida64 koj ke ti pokaze battery wear level. Mene primer rabotniot laptop mi pola den mi trae baterijata, ali samo outlook,work,excel rabotat i ponekogas malku browsing. Ali dokolku pustis nekoj program primer za video obrabotka ili slicno baterijata ke se trose pobrzo. Kolku povekje go opetertuvas procesorot tolku pobrzo ke ti trosi baterija.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.983
Поени од реакции
5.664
Ај помош, купив едни слушали со микрофон од Нептун, некои турски Rampage, ништо посебно. Имаат два џека, еден за слушалките еден за микрофонот, и плус USB кабелче.

Кога ги поврзувам со било кој од џековите, ми појавува на виндовсот што сакам да поврзам, дали Headphones, Headset или само микрофон, а кога ги поврзувам со USB-то, воопшто не ги чита, т.е не ми покажува дека сум ги поврзал, а слушалките светат т.е покажуваат дека се поврзани со компјутер. И не можам да префрлам звукот да ми иде преку слушалки и микрофонот да ми работи.
Ако знае некој како може да го средам ова нека пише. Фала
 
Член од
1 април 2017
Мислења
114
Поени од реакции
19
Дечки го отворив лаптопот со цел да го исчистам кулерот ама заебав работа, едно од џекчињата ми се откорна...
Ако може некој да види од поискусните се прај не се прај па и да препорачате сервис ако се прави.
Иначе се работи за hp pavilion dv6 а отварањето го следев од овој
youtube link:View: https://youtu.be/EwfRXrxBzS0


Слики од тоа што го заебав: Imgur: The magic of the Internet
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
342
Дечки го отворив лаптопот со цел да го исчистам кулерот ама заебав работа, едно од џекчињата ми се откорна...
Ако може некој да види од поискусните се прај не се прај па и да препорачате сервис ако се прави.
Иначе се работи за hp pavilion dv6 а отварањето го следев од овој
youtube link:View: https://youtu.be/EwfRXrxBzS0


Слики од тоа што го заебав: Imgur: The magic of the Internet
Се прави. Како што гледам на слики конекторот што е на плоча (црниот -машко) ти е искорнат. И сега ти остануваат споени машко+женско (црн и бел). Во било кој сервис ова се стандардни конектори оди нека ти залемат еден на плоча. Препорака за сервис Се за лаптоп, К2 види каде има подобра цена (5 мин работа е, не би требало да е скапо). Следен пат многу внимателно со овие конектори (јас користам пинцета за вакви работи) :)
 
На врв Bottom