Помош при купување на смартфон

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.072
Поени од реакции
17.374
Моја грешка подобар е иначе не можев да најдам објаснување за тоа ТRIM ако може нешто линк.
Флешот - нандот, се чисти од стари податоци, и со тоа не се успорува телефонот, т.е. тоа успорување е доста по суптилно. На кратко, оперативниот систем праќа команда, по која се бришат старите блокови од нанд ќелиите кои не се во употреба, а со тоа се подобруваат перформансите.
 
Член од
21 април 2019
Мислења
144
Поени од реакции
116
Му фрлив око на галакси с20 ултра но се мислам прво од каде да го купам (ледиком, нептун, сетек или анхоч) а второ дали има некоја голема разлика со с20+ во перформанси?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.194
Поени од реакции
38.409
Му фрлив око на галакси с20 ултра но се мислам прво од каде да го купам (ледиком, нептун, сетек или анхоч) а второ дали има некоја голема разлика со с20+ во перформанси?
Рам, батерија, камера
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.422
Поени од реакции
14.617
И екран мислам подобар е од тој на с20+.
Моментално кај нас се движи од 79.000 до 86.000 денари, како би паѓала цената во следните три четири месеци?
почекај, за некоја година ќе биде 9000, багатела ќе го начекаш
 
Член од
19 март 2013
Мислења
302
Поени од реакции
155
Кој мобилен до 20000 има најдобра камера?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom