Помош при купување на смартфон

Член од
24 октомври 2014
Мислења
34
Поени од реакции
18
Планирам да земам од One смартфон наскоро али не сум при буџет да земам некој Monster па се одлучив за Alcatel one touch pop c7 7041x бидејки на М предплата треба да доплатам 2900 ми изгледа солидно и перформансите се топ и не најдов некој подобар за цена vs перформанси иначе може да ми предложите со добри перформанси некој на М предплата до 3500 денари да е максимум не ми е битна марката и секако искуства ако го имате телефонот.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
Зимај го телефончево и шибај, ич да не му ја мислиш подобро за пари-перформанси нема.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.478
Кој Алкател и да го земеш, нема да се покаеш. Јас досега само Алкател користам и сум презадоволен.
Добар телефон е Alcatel one touch pop c7, а исто така добри се и Алкател поп ц1, ц3 и Алкател Оне Тач 991.

:)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.353
Кој Алкател и да го земеш, нема да се покаеш. Јас досега само Алкател користам и сум презадоволен.
Добар телефон е Alcatel one touch pop c7, а исто така добри се и Алкател поп ц1, ц3 и Алкател Оне Тач 991.

:)
Како не е добар телефон од 2012.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.048
Поени од реакции
17.348
Треба да напишам еден водич за отварање на теми за купување на телефон, и како да биде поставено све тоа....:confused:

Што ти е тебе најбитно од еден телефон? за што ќе го користиш? колку време планираш да го користиш? што си користел претходно?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
34
Поени од реакции
18
Пари-перформанси пишав понагоре до колку за тие пари максимум да се извлече најбитно процесор и екран и рам планирам барем 1 година да терам со него претходно ајфон 4
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.048
Поени од реакции
17.348
Многу е непрегледна страната на One, ај кажи ми кои телефони ги гледаш со доплата од 3500 + претплата како опција, или дај ми директен линк да видам сам...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.048
Поени од реакции
17.348
Ај вака направи, јави се утре, во One, и прашај ги за доплата од 3000-3500 и тарифа M, кои телефони би можел да ги добијам?[DOUBLEPOST=1418931342][/DOUBLEPOST]

Едит, Aко можеш малце да го зголемиш буџетот, овој го јаде за доручек Алкателот кој си го избрал c7 7041x, ако неможеш да го зголемиш буџетот, тогаш дефинитивно за парите Алкателот е најдобар. Размисли добро, за тие 1500 + ќе добиеш многу подобар телефон.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
34
Поени од реакции
18
Друже исти перформанси имат освен внатрешна меморија 8 гига
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.048
Поени од реакции
17.348
Немаат исти перформанси.

Lenovoto има 4.4.2, а со тоа има и TRIM поддршка, која го прави телефонот далеку побрз после долга употреба. Оваа функција ја нема кај 4.2

Има и поголем дисплеј, подобра изработка и камера, како и повеќе сторејџ, има и подобра предна камера... но останува на тебе да одлучиш.
 
S

Sasha

Гостин
Немаат исти перформанси.

Lenovoto има 4.4.2, а со тоа има и TRIM поддршка, која го прави телефонот далеку побрз после долга употреба. Оваа функција ја нема кај 4.2

Има и поголем дисплеј, подобра изработка и камера, како и повеќе сторејџ, има и подобра предна камера... но останува на тебе да одлучиш.
Lenovo go koristam edna nedela go kupiv od hendy 7.500 den so gratis zastitna maska I folija I zadovolna sum brz e ne koci jak zvuk super kamera top telefonce :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.048
Поени од реакции
17.348
Lenovo go koristam edna nedela go kupiv od hendy 7.500 den so gratis zastitna maska I folija I zadovolna sum brz e ne koci jak zvuk super kamera top telefonce :)
Nice.

Едит, линк од hendy, што и да е тоа?
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
34
Поени од реакции
18
Немаат исти перформанси.

Lenovoto има 4.4.2, а со тоа има и TRIM поддршка, која го прави телефонот далеку побрз после долга употреба. Оваа функција ја нема кај 4.2

Има и поголем дисплеј, подобра изработка и камера, како и повеќе сторејџ, има и подобра предна камера... но останува на тебе да одлучиш.
Моја грешка подобар е иначе не можев да најдам објаснување за тоа ТRIM ако може нешто линк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom