Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Член од
22 октомври 2020
Мислења
43
Поени од реакции
57
Zdravo jas sum pocetnik me interesira do 30 000 den predlog na velosiped da mozi i na povisoki mesta da se vozi t.e.planina fala
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
257
Поени од реакции
789
Zdravo jas sum pocetnik me interesira do 30 000 den predlog na velosiped da mozi i na povisoki mesta da se vozi t.e.planina fala
Јас земав TRINX M1000 PRO ама не успеав многу да го возам, само една година го возев и сум презадоволен, сега за жал ми скапува во подрум во МК али како и да е, у тој ценовен ранг ти е и за мене е топ избор за тие пари.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.051
Поени од реакции
4.548
Zdravo jas sum pocetnik me interesira do 30 000 den predlog na velosiped da mozi i na povisoki mesta da se vozi t.e.planina fala
Ако си почетник прво треба да научиш како правилно се вози точак на асфалт со сите останати перипетии околу техниката на возење па откако ќе направиш неколку тури до 100,150км да почнеш да возиш по планини.
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
43
Поени од реакции
57
Ако си почетник прво треба да научиш како правилно се вози точак на асфалт со сите останати перипетии околу техниката на возење па откако ќе направиш неколку тури до 100,150км да почнеш да возиш по планини.
Mislenje za velosiped do 30 000.Koga rekov pocetnik mislev za velosipedi ne gi razbiram mnogu inace aktiven sum so sport 15 god. pozdrav.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Mislenje za velosiped do 30 000.Koga rekov pocetnik mislev za velosipedi ne gi razbiram mnogu inace aktiven sum so sport 15 god. pozdrav.
Trinx m1000 pro што ти го препорачаа (а ценовно е под 500 евра).

Одличен е за сите терени. Единствен недостаток му се кочниците, иако му се хидраулика. Ако те навлече велосипедизмот, планирај +150 евра инвестиција во Shimano MT200 кочници.

Ако сакаш "бренд", ќе треба да инвестираш повеќе од 50 000 денари за солидна опрема.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
257
Поени од реакции
789
Кога сум веќе тука, колку би можел да го продадам сега истиот точак? Една година возен и од октомври скапува во подрум. Не си одам за МК веќе со кола инаку би си го качил.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Кога сум веќе тука, колку би можел да го продадам сега истиот точак? Една година возен и од октомври скапува во подрум. Не си одам за МК веќе со кола инаку би си го качил.
Пробај прво со 20 000, па спушти до 18 000 ако нема интерес. Под 300 евра не вреди да го даваш, макар ти скапува во подрум.

Да можеш да присобереш уште 9000 и да не му ја мислиш дали ќе апгрејтнуваш кочници би ти го препорачал овај
Хибридот е најлошата одлука за некој што не знае каков терен ќе вози. За офроуд е катастрофа, а спуст на сува земја ризик по живот.

Ако намената е возење по кеј и/или одење на работа, единствено тогаш е правилен избор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom