Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
Не го читајте ботот. Драг е бугарска марка па се обидува бесплатен маркетинг да прави. Општо тиња марка е таа.
Абе може и за саксии за цвеќиња во двор да се користи:pos:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.971
Поени од реакции
4.458
Не го читајте ботот. Драг е бугарска марка па се обидува бесплатен маркетинг да прави. Општо тиња марка е таа.
Реално во ред е затоа што рамката се произведува во Мерида но знаеш дека секој си го фали својот коњ без разлика дали е подобар или полош од конкуренцијата а тоа што ботот си е психијатриски случај е друга работа.
Автоматски споено мислење:

?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
Игнорирај го ботот и оди купи го тоа што ти го посочив бидејки за таа опрема го даваат под реална цена во однос на конкуренцијата и вакви цени на Полар ќе има сега до крајот на Август и не верувам другпаѕ во иднина бидејки на глобално ниво секаде цените само растат.
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Реално во ред е затоа што рамката се произведува во Мерида но знаеш дека секој си го фали својот коњ без разлика дали е подобар или полош од конкуренцијата а тоа што ботот си е психијатриски случај е друга работа.
Автоматски споено мислење:


Игнорирај го ботот и оди купи го тоа што ти го посочив бидејки за таа опрема го даваат под реална цена во однос на конкуренцијата и вакви цени на Полар ќе има сега до крајот на Август и не верувам другпаѕ во иднина бидејки на глобално ниво секаде цените само растат.
Да да,ќе го купам до крај на Август/кога ќе се вратам од одмор/,се јавив во бајкцентар рекоа дека имаат пар примроци и очекуваат нова пратка да им стигне за две недели...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.607
Поени од реакции
15.409

не се разбирам околу предни амортизери, продавачот напишал:
Amortizerot e vo solidna sostojba
Amortizerot ima tesno grlo
Adaptiven za disk kocnica
всушност имам една идеја, па сакам ефтини предни амортизери, инаку се доста скапи.а не се праи експеримент со скапи работи. За дете ми треба, значи мало оpтеретување и возење по рамно, но сакам да направам велосипед за учење, со 2 тркала напред, вилушката би ја исекол и би ставил на засекот клизач да може ушките и тркалата да имаат некој ход, одат нагоре надоле, но да не се извртуваат. Постојат ексцентрични вилушки канондајл, ама тоа е кој знае колку скапо и треба да се реши поставувње на гидаан ако сакаш 2 тркала напред да ставиш. Кога клиповите на амортизерот би биле четвртасти, само би се пресекла вилушката горе и двете ушки со двете тркала би биле независни по вертикала.
Друга солуција на велосипед со 2 тркала напред е Реверсе Трике, со лостови, слично како кај автомобили, но не сум сретнал на ебау понуда за кит за надградба на велосипед, а сам да го правам и прескапо и треба проби со геометријата.
Имаше еден што праеше некој точаци за лица со посебни потреби од Кавадарци, но беше астрономски скап ...

 

enzo8

ディックを食べる
Член од
1 октомври 2023
Мислења
97
Поени од реакции
396
Здраво дечки,

Имам Trinx M1000 PRO купен 2021 година во Хамачи(Куманово). Ќе заминувам за странство па не сакам точаков да скапува во подрум и би сакал да го продадам. Не е возен многу, рекреативно само од време на време, не знам колку да му барам.
Ваков ист. 29 тркало, рамот исто беше поголем ама не се сеќавам која големина.
Предлози за цена?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.040
Поени од реакции
7.062
Здраво дечки,

Имам Trinx M1000 PRO купен 2021 година во Хамачи(Куманово). Ќе заминувам за странство па не сакам точаков да скапува во подрум и би сакал да го продадам. Не е возен многу, рекреативно само од време на време, не знам колку да му барам.
Ваков ист. 29 тркало, рамот исто беше поголем ама не се сеќавам која големина.
Предлози за цена?
18000

Во 2021 цената беше 25000
 

enzo8

ディックを食べる
Член од
1 октомври 2023
Мислења
97
Поени од реакции
396
18000

Во 2021 цената беше 25000
Да, толку го земав, сега баш се зачудив кога видов 28 хаха.
Ќе го сликам и ќе го ставам.
Ако некој е заинтересиран од форумов нека пише слободно.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
69
Поени од реакции
54
Каде можам да најдам батерија од оние спласнатите? Конкретно ми треба за Гармин HRM.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.992
Поени од реакции
6.010
Каде можам да најдам батерија од оние спласнатите? Конкретно ми треба за Гармин HRM.
Според ова, ти треба најверојатно ова.

Покрај HRM-DUAL(ако користиш тоа), истата батерија ја користат и следниве мерачи.
  • HRM-Pro™
  • HRM-Run™
  • HRM-Swim™
  • HRM-Tri™
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
69
Поени од реакции
54
Според ова, ти треба најверојатно ова.

Покрај HRM-DUAL(ако користиш тоа), истата батерија ја користат и следниве мерачи.
  • HRM-Pro™
  • HRM-Run™
  • HRM-Swim™
  • HRM-Tri™
За HRM-pro конкретно ми требеше, таа е 2032 како на линкот. Фала ти за помошта
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.499
Поени од реакции
5.606
Aj sovet za ne mnogu iskusen...

Sto kvalitet se "Capriolo", vredat za parite?
Mi treba za sinot, rekreativno, isklucivo vo grad, po nekolku km dnevno..
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.971
Поени од реакции
4.458
Aj sovet za ne mnogu iskusen...

Sto kvalitet se "Capriolo", vredat za parite?
Mi treba za sinot, rekreativno, isklucivo vo grad, po nekolku km dnevno..
И Polar ти се одлични дури и поисплатливи за парите,многу земаа нови на попуст до 50% и плус си поднесоа барања за субвенции од град Скопје па ќе имзлезат бадијала.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Дали некој има кубе реактион хибрид 160 500 в батерија, и мислење?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom