Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од Мистичен, 18 септември 2016.

 1. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.395
  Допаѓања:
  25.582
  Евтини точаци :)
   
 2. Karposh

  Karposh

  Член од:
  10 мај 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Дечки сакам да земам MTB точак. Немам скоро никакво познавање, а имам буџет докај 500е. Некакви препораки, совети што да гледам ?
   
  Последно уредено: 10 мај 2018
 3. Ashburton Grove

  Ashburton Grove

  Член од:
  28 ноември 2009
  Мислења:
  3.136
  Допаѓања:
  4.010
  Decki dali znae nekoj koj se taka podobri prodavnici za velosipedska oprema vo Solun kojsto treba da gi posetam ?
   
 4. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.121
  Допаѓања:
  4.187
  Вака иам некои ситни пари (5000) и сакам да земам преефтин точак на ново за да го уклопам со субвенциите. Значи ми треба само за превоз до факултет и назад (3км) и слични релации.. ништо повеќе.
  Прашање ми е само дали ќе биде во возна состојба или ќе треба да го носам на сервис секоја недела?
  Не барам комфор ниту квалитет, во германија три месеци возев канта по 10 км, така што го гледам ко ефтино и здраво превозно средство.
   
  На Dimitar171 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.772
  Допаѓања:
  4.919
  [​IMG]

  ГЛеам има попуст во Dynamix,18.300..добар е? Иначе планирам да зеам точак,негде буџет до кај 300 евра,па секоја друга препорака би била добредојдена..
   
 6. K!KI

  K!KI

  Член од:
  28 март 2015
  Мислења:
  2.786
  Допаѓања:
  4.910
  TECHNOLOGIES
  Rock Shox PopLoc hardtail aluminum (wheels 29" drive 3x10
  VERSIONS
  two colors
  WEIGHT
  12.6 kg
  FRAME Canyon Grand Canyon AL
  FORK RockShox 30 Gold TK 29 100mm
  DRIVE
  FRONT DERAILLEUR Shimano SLX
  REAR DERAILLEUR Shimano Deore XT
  CRANK MECHANISM Shimano octalink 40 | 30 22 teeth
  SADDLE Shimano Deore
  CASSETTE Shimano Deore, 10 gears
  CHAIN KMC X10-93
  PEDALS VP Components Flatpedal plus
  WHEELS
  HOOPS Alex MD21
  TIRES Continental X-King SL 2.2
  CONTROL
  SHIFTERS Shimano SLX
  FRONT BRAKE Shimano BR-M396 hydraulic 180mm
  REAR BRAKE Shimano BR-M396 hydraulic 160mm
  STEERING WHEEL Iridium \ 3 - 0 \ Flatbar
  GRIPS Canyon Bracelets
  BRIDGE Iridium \ 3 - 0 \
  HEADSET FSA
  SADDLE Iridium \ 3 - 0 \
  SADDLE BRACKET Iridium \ 3 - 0 \

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1272232049546543&id=1138301476272935  Мислење, за точаков, 550 евра.
   
 7. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  462
  Допаѓања:
  89
  tocakot e dobar kako sto gledam ima I dobra oprema za cenata mislam deka e super
   
 8. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.336
  Допаѓања:
  1.804
  Не ми го отвора линкот. Како и да е, купувај.
   
 9. K!KI

  K!KI

  Член од:
  28 март 2015
  Мислења:
  2.786
  Допаѓања:
  4.910
  Па си го земав :D
  Ма да седиштево заебава. Лабаво е многу, паѓа цело време. Се мислам дали да му мавнам боја, трака некоја или на мајстор да го носам.
   
 10. d r a g a n

  d r a g a n Чаве

  Член од:
  13 мај 2009
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  79
  Здраво,

  да не знае некој каде може да се купат/нарачаат 26+ МТБ гуми? нешто како 26х2.50 ?

  Знам каде има Maxxis 26х2.25, ама пред да купам да проверам да не има негде поширока.
   
 11. Gose007

  Gose007

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  6.831
  Допаѓања:
  3.136
  Здраво дечки препорачајте добар точак до кај 300-350 евра.
   

Сподели преку: