Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.465
Поени од реакции
13.887
@Audiofil , @Partizanen banditen какви седишта имате за вашите велосипеди.... Има ли кај нас да се купи седиште без "нос":
Selle Italia го добив со точакот, ама планирам да купувам ново и моја препорака е да одиш на места кад ке ти одредат кое седиште точно ти се вклопува на седалните коски.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
797
Поени од реакции
2.154
Имам буџет 30.000 ден. Ми треба велосипед кој ќе го возам до катланово, матка, скопска црна гора, качанички пат , водно кеј , до работа, ајватовски рид и сл ...

Пред се ми треба велосипед кој ќе има долготрајност , што долги години ќе ме служи.

Па вие што повеќе се разбиратe што ми препорачувате ?
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
931
Поени од реакции
1.295
јас си купив Cube Aim Pro 2021 за одприлика тие пари пред 2 години и возам генерално на релации кои ги имаш наведено и топ сум задоволен, до сега имам преку 6000км поминато само редовен сервис и гуми имам сменето.
е сега истиот може е малце поскапен не сум проверил како се цените со инфлацијава
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.604
Поени од реакции
2.218
Имам буџет 30.000 ден. Ми треба велосипед кој ќе го возам до катланово, матка, скопска црна гора, качанички пат , водно кеј , до работа, ајватовски рид и сл ...

Пред се ми треба велосипед кој ќе има долготрајност , што долги години ќе ме служи.

Па вие што повеќе се разбиратe што ми препорачувате ?
[/URL]
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.905
Поени од реакции
2.479
Каде во државава има пазари на половни велосипеди по доста голем избор?
Јас знам има еден во Струга кај патот за Ќафасан биден сум неколку пати. Носени од Швајцарија/Германија. Некој други пазари за велосипеди?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
397
Поени од реакции
550
Каде во државава има пазари на половни велосипеди по доста голем избор?
Јас знам има еден во Струга кај патот за Ќафасан биден сум неколку пати. Носени од Швајцарија/Германија. Некој други пазари за велосипеди?
Kade se naogja potocno taj od Struga, nisam naletio kaj toj pazar za velosipedi.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.604
Поени од реакции
2.218
Каде во државава има пазари на половни велосипеди по доста голем избор?
Јас знам има еден во Струга кај патот за Ќафасан биден сум неколку пати. Носени од Швајцарија/Германија. Некој други пазари за велосипеди?
Најголем избор имаш на почеток на Ченто после поранешен Агросервис од лева страна кај Амит али се невиден крш.Велосипедите се стари минимум 25 години класични 26ки,28 ци градски и некои такви слични во полуисправна состојба и се увезени од Швајцарија од тамошните отпади кои се во нивна сопственост поточно нивни браќа и за секој шлепер наполнет со отпад кој ќе биде изнесен надвор добиваат надомест од швајцарската влада и во никој случај не препорачувам да се купи од таму велосипед.Во Скопје исто има една продавница во Тафталиџе 2 до слаткарницата Палма каде се продаваат градски оригинални холандски велосипеди во одлична состојба и тоа место го препорачувам.За половни МТБ 29 ки го препорачувам Васко од Ѓорче кој најголемиот дел од велосипедистите го познаваат а велосипедите му се во перфектна состојба комплет сервисирани и спремни за возење.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.905
Поени од реакции
2.479
Најголем избор имаш на почеток на Ченто после поранешен Агросервис од лева страна кај Амит али се невиден крш.Велосипедите се стари минимум 25 години класични 26ки,28 ци градски и некои такви слични во полуисправна состојба и се увезени од Швајцарија од тамошните отпади кои се во нивна сопственост поточно нивни браќа и за секој шлепер наполнет со отпад кој ќе биде изнесен надвор добиваат надомест од швајцарската влада и во никој случај не препорачувам да се купи од таму велосипед.Во Скопје исто има една продавница во Тафталиџе 2 до слаткарницата Палма каде се продаваат градски оригинални холандски велосипеди во одлична состојба и тоа место го препорачувам.За половни МТБ 29 ки го препорачувам Васко од Ѓорче кој најголемиот дел од велосипедистите го познаваат а велосипедите му се во перфектна состојба комплет сервисирани и спремни за возење.
Aбе тоа не е ништо. Еее да видиш ти во Валона, Драч и Поградец половните велосипеди каде каде се поефтини од кај нас, ама се уште покрш од кај нас. И да земиш од таму кога ќе видиш сиромавиот не двојно туку тројно плаќа повеќе...
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.604
Поени од реакции
2.218
Daj nesto fb ili broj od toj od gjorce
Еве ја страницата и имаш број:
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.416
Decki shimano tiagra kocnici ko na slikava dali se dobri (okolu 50funti se kaj mene komplet predni i zadni)?
1663763998136.png

Jas kupiv poloven i epten eftin trek road bike(mislam beshe alpha 1.2) za da vidam dali i kolku ke go koristam bidejki ne sum bil na tocak mnogu godini pogotovo ne na road bike. Izvoziv okolu 30km preku vikend i primetiv deka kocnicite se epten losi i pri pogolemi brzini ne mozes da zakocis na vreme. Probav da gi podesam ali pak e isto. Kocnicite na tocakot kolku sto gledam se nekoj generic brand bez nikakvo ime na niv. Ne mi se isplati da kupuvam nesto poskapo bidejki tocakov mi e pretezno za da napravam izbor pomegju road i hybrid, mada na kraj najverojatno ke zavrsam so dvete opcii za da mozam i offroad :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom