Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
710
Поени од реакции
641
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.449
Поени од реакции
2.023
За тие пари вреди, само вилушката што е челична не ми се бендисува.
Малку е потешка од алуминиумската но затоа е поудобна за возење бидејки подобро ги упива нерамнините поради еластичноста на челикот во однос на алуминиумот.
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
221
Поени од реакции
592
Дечки каде да најдам мутер за штраф. m10 навој, со големина 14мм. Знам дека обично не се со тие големини но ми треба за педалото од велосипед. Ми падна во возење и го снема мутерот.
Поминав секоја железарија во Ѓорче и Влае барем што ја знам, и продавницата за сервис на велосипеди во Влае кај кружниот. Никаде немаше
Слика за пример
images.jpeg
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
710
Поени од реакции
641
Дечки каде да најдам мутер за штраф. m10 навој, со големина 14мм. Знам дека обично не се со тие големини но ми треба за педалото од велосипед. Ми падна во возење и го снема мутерот.
Поминав секоја железарија во Ѓорче и Влае барем што ја знам, и продавницата за сервис на велосипеди во Влае кај кружниот. Никаде немаше
Слика за пример
images.jpeg
Види спроти цикло ас на калдрмата, позади изворче, има еден стар сервисер можеби ќе ти најде мутер
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
44
Познати продавници Бугарија за велосипеди во близина на Софија?
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
44
Има во Софија неколку.Што точно бараш?
Mtb hardtail би сакал да е некој познат бренд spec/cube/scott итн. Натаму ќе видам цена/буџет. Желба е да има буџет воздушна вила, би сакал да е барем напред тру акс и +50 заби касета. Фала
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
2.449
Поени од реакции
2.023
Mtb hardtail би сакал да е некој познат бренд spec/cube/scott итн. Натаму ќе видам цена/буџет. Желба е да има буџет воздушна вила, би сакал да е барем напред тру акс и +50 заби касета. Фала
Ај провери тука,овие имаат 11 продавници на различни локации во Софија и уште 7 во останатите градови во Бугарија:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.984
Поени од реакции
33.790
Само да го оставам ова тука, можеби некој ќе биде заинтересиран :)

најниска цена.png

САМО ДЕНЕС!
Велосипед Max RUNNER 8.0 29’’ BLACK GREEN по НАЈНИСКА ЦЕНА од само 13.390 ден!


✅
Бесплатна достава!
✅
Обезбедена гаранција и сервис.
⌛
Временски ограничена понуда
❗


Достапни начини за нарачка:
Директна порака на Facebook Messenger.
️
Он-лајн на https://shop.kajgana.com
Преку Viber порака или повик на 071316064.
Со телефонски повик на 071316064.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom