Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Член од
7 јуни 2013
Мислења
124
Поени од реакции
69
Max-овите се нешто што само има форма на точак. Башка што имаат неквалитетна изработка, башка и што не знаат да ги склопуваат како што треба. Маст и уље ако имаш среќа, компатибилни и оригинални делови чат-пат.
Добри се за некој што се разбира во точаци, и знае да го растури, и склопи и подмачка како што треба, за да трае.
За тие пари би зел Trinx, бидејќи грчките Ideal се малку скапи (со оправдание поради опремата што ја носат) a Viper-ите се скоро исто лоши како Max-овите.

Во куќата ќе начекаш стари, но солидни велосипеди со подобра опрема (стара, ама ретко гледам некој да купува ново BMW, и тоа со фул опрема...), провизорно склопени и полуспремни за возење.
Малку забегуваат со цените, кога ќе израчунаш што се треба да смениш на велоспиедот, но барем носат квалитетни марки со средна класа Shimano опрема.

Член од
27 април 2011
Мислења
2.257
Поени од реакции
2.920
Сакам да зеам велосипед и немам баш многу многу искуство ( така да за на старо например лесно би ме нашалтале ) а буџетот ми е само околу 12к, да зиам TRINX пошо глеам овие max viper итн демек се полоши од TRINX или па да си ја пробам среќата на старо со некој сочуван Polar или Giant itn...иначе за mountainbike се работи би го возел до водно матка итн

Член од
17 мај 2016
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.241
Сакам да зеам велосипед и немам баш многу многу искуство ( така да за на старо например лесно би ме нашалтале ) а буџетот ми е само околу 12к, да зиам TRINX пошо глеам овие max viper итн демек се полоши од TRINX или па да си ја пробам среќата на старо со некој сочуван Polar или Giant itn...иначе за mountainbike се работи би го возел до водно матка итн
Јас мислам на старо, глеј да го погодиш бројот на рамот, или собери уште некое евро и Polar од продавница.

На врв Bottom