Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Дискусија во форумот 'Велосипедизам' започната од Мистичен, 18 септември 2016.

 1. Audiofil

  Audiofil

  Член од:
  6 февруари 2007
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  411
 2. chento

  chento

  Член од:
  17 март 2008
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  3
 3. Audiofil

  Audiofil

  Член од:
  6 февруари 2007
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  411
  Во разговор со стручни сервисери добив информации дека рамките на Viper биле со прилично лош квалитет,лошо заварување на споеви итн.За тој ценовен ранг подобро земи половен Capriolo за плус некој денар повеќе или Drag.
   
  На chento му/ѝ се допаѓа ова.
 4. chento

  chento

  Член од:
  17 март 2008
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  3
  A ovaj za 200 evra received_2061660384130199.jpeg
   
 5. Audiofil

  Audiofil

  Член од:
  6 февруари 2007
  Мислења:
  1.014
  Допаѓања:
  411
  Ако е оригинален GIANT ок но ако е само ставена налепница колку да може да му земе повеќе оди на нов TRINX со алуминиумски рам доколку си од Скопје и со субвенции од 3000 денари од град скопје за кои се поднесува уште 2 недели точакот ќе ти излезе максимум 9000.
   
 6. buli

  buli

  Член од:
  12 септември 2008
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  14
  Колку е исправно да земам Л големина женски рам со 27.5 доколку јас сум машко за М големина? 172 сум висок и имам добра понуда за Л со малку превиткан рам (женски) кај седиштето и која е разликата помеѓу женски и машки рам. Фала
   
 7. Acohipmk

  Acohipmk Манипулативна кокошка.

  Член од:
  3 ноември 2008
  Мислења:
  1.357
  Допаѓања:
  1.821
  Не земај, мали се разликите, понекогаш никакви, зависи од производителот. Ти си за М а кај некои производители и за С.
   
  На Martinmkd му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: