Помош при избор на Андроид бокс?

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
зошто? новите RK не се воопшто лоши. има доста компарации на интернет на чипсетови за андроид боксови.
за буџет бокс и s905x и rk3328 по перформанси се ок, со тоа што rk3328 има повеќе рам, усб 3.0 и гигабит интернет
Се збори дека овие rk за коди биле тапа т.е. не подржувале HW decoding.....сите препорачуваат Amlogic S912, i S905X ...
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
32
Поени од реакции
18
a so e fintata ova kaj mene sto e sekoj mesec bara update da mu pram oti ne rabota programite ina4e ima eden kup programi kako mozi da se fiksira to da ne znaj nekoj nekoj ednas godisno baraat update nekoj ednas mesecno e mene mi se padna sekoj mesec pm ako znaj nesto nekoj fazla neka pisi
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
a so e fintata ova kaj mene sto e sekoj mesec bara update da mu pram oti ne rabota programite ina4e ima eden kup programi kako mozi da se fiksira to da ne znaj nekoj nekoj ednas godisno baraat update nekoj ednas mesecno e mene mi se padna sekoj mesec pm ako znaj nesto nekoj fazla neka pisi
Kodi imas ili lista plakjas
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Може ли некоја препорака за солиден Андроид бокс?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
57
Поени од реакции
109
Екипа... На наговор пријатеља са форума, реших да се упустим у ову причу. Надам се да ће имати лепу будућност а и вашу подршку ;) . Биће ту, Боже здравља, полако свашта да се представи, а и да се људи подуче.
А вала и досадило ми је да стално куцам једне те исте поруке за објашњења, упутства... Лакше ће бити овако.
Запратите, поделите, пријавите се...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom