Помош околу Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)...

Член од
19 јули 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
kako da go napravam ova vo vord 2003
Ø Постави индекс на поимот (зборот) ПРАВИЛО, за сите појавувања во текстот;
barav na internet i go najdov ova dali e toa tpa ili treba nesto dr na se naprave http://www.youtube.com/watch?v=qfVmwZA6ShU
fala odnapred
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ова претпоставувам дека ти е од некоја задача... Дали си сигурен дека треба да го правиш во Word 2003?
Сега сме 2013, сосема логично е задачите да ти се за Word 2010.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
Не брат сигурно професорката ми рече да го направам во 2003
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Кој уште користит ворд 2003?!?!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
За 2003 слабо, не знам, ама ако сакаш за 1996 едицијата знам све.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.736
Поени од реакции
2.553
kako da go napravam ova vo vord 2003
Ø Постави индекс на поимот (зборот) ПРАВИЛО, за сите појавувања во текстот;
barav na internet i go najdov ova dali e toa tpa ili treba nesto dr na se naprave http://www.youtube.com/watch?v=qfVmwZA6ShU
fala odnapred
Tоа е тоа, видеото објаснува како се прави тоа што сакаш да го направиш.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Абе тоа. И ние уште го користиме 2003, СРАМОТА!!! Во „најдобрата“ гимназија во Македонија.
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
:( Абе брат таква ни е државата сите мислат дека се е совршено :facepalm:,но и не е се баш мед и млеко
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Итно ми е потребна помош ако некој знае, преведувам текст во кој се наоѓа табелава

Е сега јас не знам во Ворд ова да го нацртам нити имам идеја, ако некој има нека ми помогне. Користам Word 2007 иначе.
 
E

emission

Гостин
Не сум сигурен дека можеш 100 проценти истото да го нацрташ во Ворд. Можеш нешто приближно.

Од менито ќе идеш на INSERT. Таму имаш SHAPES. Имаш линии без и со стрелка и нив без проблем ќе ги нацрташ. За текстот може да користиш TextBox и во него ќе си внесуваш текст. Кога ќе ставиш TextBox има најгоре лево опција TextDirection со кликање на неа текстот станува хоризонтален или вертикален. Ќе си внесеш неколку TextBox каде што имаш текст и ќе експериментираш. Имш опција TextOutline и ако избереш NoBorder ќе ја снема линијата околу TextBox-от. Тоа може да го направиш откако ќе завршиш коплетно со цртањето и текстот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не сум сигурен дека можеш 100 проценти истото да го нацрташ во Ворд. Можеш нешто приближно.

Од менито ќе идеш на INSERT. Таму имаш SHAPES. Имаш линии без и со стрелка и нив без проблем ќе ги нацрташ. За текстот може да користиш TextBox и во него ќе си внесуваш текст. Кога ќе ставиш TextBox има најгоре лево опција TextDirection со кликање на неа текстот станува хоризонтален или вертикален. Ќе си внесеш неколку TextBox каде што имаш текст и ќе експериментираш. Имш опција TextOutline и ако избереш NoBorder ќе ја снема линијата околу TextBox-от. Тоа може да го направиш откако ќе завршиш коплетно со цртањето и текстот.
Фала ти на одговор, пробав ко што викаш али не ме бива па не ми искачаше па преку Paint нешто склопив :D
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Odi na Insert+Chart tamu imas gotovi tabeli moze ke najdes nekoja.

No ne znam zosto sakas da ja nacrtas stavi ja samo slikata taka kako sto e.ako ima tekst na nea sto ne ti iseci ja preku paint i addnija na wordot.
Insert+Picture.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Odi na Insert+Chart tamu imas gotovi tabeli moze ke najdes nekoja.

No ne znam zosto sakas da ja nacrtas stavi ja samo slikata taka kako sto e.ako ima tekst na nea sto ne ti iseci ja preku paint i addnija na wordot.
Insert+Picture.
Да де тоа и го направив :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Odi na Insert+Chart tamu imas gotovi tabeli moze ke najdes nekoja.

No ne znam zosto sakas da ja nacrtas stavi ja samo slikata taka kako sto e.ako ima tekst na nea sto ne ti iseci ja preku paint i addnija na wordot.
Insert+Picture.
Има таму готови ама слична на оваа, тешко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom