Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
cs_estate - не ја иаме пуштено до сеа а дефинитивно е една од најзабавните мапи, тон места за штекање (тт) и тон места за напад на ЦТ... :) Башка заложници, тунели, гасења струја... баш акција се праи таму, кој сака нека си ја провери со ботови да види каква мапа е :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Train
Westwood
Piranesi
Cbble
Clan mill
Dust4ever
Dust2002
Mirage
Chateau
Fact

Ја ви предлози за мапи...шо се играт на сите сервери и се доста интересни.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Знае некој како да направам сервер? Ми треба било каков со колеги од работа да играме, игравме на некои наши сервери, ТАБУ ама ги кикаат не знам зашто, или да се изнајми некаде за пари, како иде, ако има некој упатен.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Знае некој како да направам сервер? Ми треба било каков со колеги од работа да играме, игравме на некои наши сервери, ТАБУ ама ги кикаат не знам зашто, или да се изнајми некаде за пари, како иде, ако има некој упатен.
ја играм деновиве со другари, со ZeroTier One впн нешто како у лан сме стаени

 
H

HoT _iCe

Гостин
ја играм деновиве со другари, со ZeroTier One впн нешто како у лан сме стаени

Треба ова сите да го направиме или само јас? Од тоа набрзина што видов треба малце да разбираш од компјутер, кај ќе им објаснам ова, едвај се снајдоа кантер да симнат :D
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Треба ова сите да го направиме или само јас? Од тоа набрзина што видов треба малце да разбираш од компјутер, кај ќе им објаснам ова, едвај се снајдоа кантер да симнат :D
eden tereba da kreira mreza , drugite join na istata
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Знае некој како да направам сервер? Ми треба било каков со колеги од работа да играме, игравме на некои наши сервери, ТАБУ ама ги кикаат не знам зашто, или да се изнајми некаде за пари, како иде, ако има некој упатен.
Можеш и преку Half Life Dedicated Server да креираш, тоа е онаа црвена иконка шо се појаува кога ја инсталираш CS,а ако ја немаш може да ја слегнеш од нет.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Знае некој како да направам сервер? Ми треба било каков со колеги од работа да играме, игравме на некои наши сервери, ТАБУ ама ги кикаат не знам зашто, или да се изнајми некаде за пари, како иде, ако има некој упатен.
Ние два имаме (освен ако во меѓувреме не се сменило нешто) благодарение на спонзорот од швецка, еден ќе ви изнајмиме. @Sasa Ilic гратис ќе го добиете
Или шитни ги и со екипата овде играј
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ние два имаме (освен ако во меѓувреме не се сменило нешто) благодарение на спонзорот од швецка, еден ќе ви изнајмиме. @Sasa Ilic гратис ќе го добиете
Или шитни ги и со екипата овде играј
За 5 минути унутра. :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Паднат е серверот или кај мене е нешо дефект ?
 
H

HoT _iCe

Гостин
Ние два имаме (освен ако во меѓувреме не се сменило нешто) благодарение на спонзорот од швецка, еден ќе ви изнајмиме. @Sasa Ilic гратис ќе го добиете
Или шитни ги и со екипата овде играј
Спонзор од Швецку по случајност да не е една алфа женска по име Агда :D
Дај сервер да пуцам сас вас, ник миле брат. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom