Помош околу Counter-Strike (општо)

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
@КвикСилвер и @Lester Freamon да предложам неколку измени:
- Времето на мапата да се скрати на 1:30
- Бомбата да експлодира после 40 секунди
- Во тој период после 21h да нема промена на мапа после 30 минути туку според рунда (до 16)
- Да се воведи елиминација на губитниците. Ако терорите не ја плантаат бомбата навреме, по истек на време умираат. И обратно, ако бомбата експлодира, тие кантери што преживеале и се скриле - умираат. Така ќе нема тактизрање и штекање.
- Првите неколку рунди од секоја мапа да служат за балансирање. Да се види кој каде да игра за да има израмнетост и нијанси да одлучуваат па да се рестартира рундата. Пошто ако има масакр не е интересно :D Целосно балансирање не е можно поради тие што ќе влегуваат излегуваат среде партија ама колку толку да пробаме
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
@КвикСилвер и @Lester Freamon да предложам неколку измени:
- Времето на мапата да се скрати на 1:30
- Бомбата да експлодира после 40 секунди
- Во тој период после 21h да нема промена на мапа после 30 минути туку според рунда (до 16)
- Да се воведи елиминација на губитниците. Ако терорите не ја плантаат бомбата навреме, по истек на време умираат. И обратно, ако бомбата експлодира, тие кантери што преживеале и се скриле - умираат. Така ќе нема тактизрање и штекање.
- Првите неколку рунди од секоја мапа да служат за балансирање. Да се види кој каде да игра за да има израмнетост и нијанси да одлучуваат па да се рестартира рундата. Пошто ако има масакр не е интересно :D Целосно балансирање не е можно поради тие што ќе влегуваат излегуваат среде партија ама колку толку да пробаме
takoje brate rosemberg svi smo uz tebe !!! YNWA :oleee::ojeaa:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
@КвикСилвер и @Lester Freamon да предложам неколку измени:
- Времето на мапата да се скрати на 1:30
- Бомбата да експлодира после 40 секунди
- Во тој период после 21h да нема промена на мапа после 30 минути туку според рунда (до 16)
- Да се воведи елиминација на губитниците. Ако терорите не ја плантаат бомбата навреме, по истек на време умираат. И обратно, ако бомбата експлодира, тие кантери што преживеале и се скриле - умираат. Така ќе нема тактизрање и штекање.
- Првите неколку рунди од секоја мапа да служат за балансирање. Да се види кој каде да игра за да има израмнетост и нијанси да одлучуваат па да се рестартира рундата. Пошто ако има масакр не е интересно :D Целосно балансирање не е можно поради тие што ќе влегуваат излегуваат среде партија ама колку толку да пробаме
Се слагам со се, освен со првото. Премалце ќе е 1:30 минути за мапа. Официјално по турнирите е 2 минути, што е одлично за мењање позиции и идење кон друг бомб плант. Пред некој ден на nuke беше ставено испод две минути, не знам колку точно, немаа време терорите да стигнат до плант. Е сега, може да се уштекаат и терорите без да плантаат, затоа постои slay команда. Овој проблем ќе го реши автоматското убивање на оние што не успеале да плантаат/дефјузираат по истекот на 2 минути. Реално, нема причина зошто некој би се уштекал, ако знае дека ќе изгине на крај :D.

Другото дефинитивно треба да се имплементира, само што ја и Лестер, не знам колку можеме да помогнеме во дел од точките. @Agda Beata кога ќе имаш време ѕирни дали може ова да се среди:coffee:. Једино со Лестер може ручно да го балансирање серверот. Секако треба auto-balance опцијата да се вметне.
 
B

Beginner

Гостин
@КвикСилвер и @Lester Freamon да предложам неколку измени:
- Времето на мапата да се скрати на 1:30
- Бомбата да експлодира после 40 секунди
- Во тој период после 21h да нема промена на мапа после 30 минути туку според рунда (до 16)
- Да се воведи елиминација на губитниците. Ако терорите не ја плантаат бомбата навреме, по истек на време умираат. И обратно, ако бомбата експлодира, тие кантери што преживеале и се скриле - умираат. Така ќе нема тактизрање и штекање.
- Првите неколку рунди од секоја мапа да служат за балансирање. Да се види кој каде да игра за да има израмнетост и нијанси да одлучуваат па да се рестартира рундата. Пошто ако има масакр не е интересно :D Целосно балансирање не е можно поради тие што ќе влегуваат излегуваат среде партија ама колку толку да пробаме
Времето 2 минути или 1.5 е добро незнам зошто би го менел на 1.3. За бомбата 30 секунди се ок како до сега а и незнам дали бива да се мени тоа :D
А за другото се согласувам и би додал на вкупно 16 рунди кога ќе се стигни да се мене тимот цт-тт и после си продолжува да биде баш како на cw.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Времето 2 минути или 1.5 е добро незнам зошто би го менел на 1.3. За бомбата 30 секунди се ок како до сега а и незнам дали бива да се мени тоа :D
А за другото се согласувам и би додал на вкупно 16 рунди кога ќе се стигни да се мене тимот цт-тт и после си продолжува да биде баш како на cw.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
За болдот, и ја сум за ова. После стигање до 16, мењаме страни, ќе има некоја динамика у мапата.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Сите едногласно се сложивме дека заложници ќе бидат Иреал и Марик.
@Sasa Ilic така ? :pos:
Автоматски споено мислење:


YNWA братууууу
Ливерпул до Токија :oleee::roker::ojeaa:
Да, да, ако има на некоја мапа место за уште двајца тоа ке бидат бафра и таксистот.
 
M

Macedon1um

Гостин
Да, да, ако има на некоја мапа место за уште двајца тоа ке бидат бафра и таксистот.
На Итали таман се четворица заложници, Марик и Реал горе а Бафра и Таксистот доле во подрумот да не ги фаќа 5Г-то

Инаку не се заебавајте за времево на рундите, кога сме повеќе таман е 2 минути да имаш време да свртиш страна и слично
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
I jas se soglasuvam za vremeto od 2 minuti po runda. Zosto use na start ako ti se premoci da imas vreme da ides do wc da mocas i pak da stignas na vreme da ja spasis bombata. Se si e taman samo treba team balance da ima se drugo si e ok.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom