Помош околу Counter-Strike (општо)

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Другари ај малце помош. Кога одам find servers автоматски ме пренасочува до некој сервер да играм, не ме носи до моите омилени за да ги играм тие што сакам. Исто и кога одам new game се случува тоа. Ја деинсталирав играта и пак ја инсталирав и пак истото..
Од кај ја симна? На warzone немаме таков проблем. Или можда си влегол на некој сервер кај што ти симнува рандом срања во фолдер. Пробај најди го config.cfg во csstrike фолдерот и избириши го.

А за вечер јунаци, 21:00 на фронт.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.059
Не можам да стасам со се'. Синоќа беше ред за цс го, вечер за друга игра ме викнаа, ама ќе гледам да ве дружам. :*
Agda stavi admin na serverot, nekoj shto e redoven, za da mozhe da menuva mapi i slicno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Agda stavi admin na serverot, nekoj shto e redoven, za da mozhe da menuva mapi i slicno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Има админ што е редовен и сабајле правев за мапите да се менуваат на секој пола саат. Известете ме ако не функционира.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.918
Пишете тука или во порака ќе ви сменам мапа дури и да не играм.

Вечерва се надевам дека ќе стигнам точно во 9 да ви се придружам.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Од кај ја симна? На warzone немаме таков проблем. Или можда си влегол на некој сервер кај што ти симнува рандом срања во фолдер. Пробај најди го config.cfg во csstrike фолдерот и избириши го.

А за вечер јунаци, 21:00 на фронт.
Од замунда ја слегнав. Пробав со тоа што кажа пак исто. Ја слегнав од warzone па сега е во ред.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
се пука уште бе? :uzi:
 
Член од
2 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
111
Malo sam i ja gonjo ovaj kanter. Skinuo war zone ovde sa linka i igram non steam (šta god to značilo). Igrao sam na ovom 51.195.31.241:27016 bilo nas je samo 5 al je bilo zabavno. Posle sam igrao na nekom crvena zvezda vs partizan serveru, tamo posle svake runde idu himne. Ima komanda /roundsound da se ukinu himne jer dugo traju pa smetaju ali kod mene ta komanda ne radi. U konzolu kad komandu ukucam pa klik na enter ispiše se prije komande velika zagrada i komanda izgleda ovako ]/roundsound . I komanda normalno ne radi. Vjerovatno ovo ] znači da komanda ne funkcioniše. Probao sam i druge komande ‚/me ,/rs i isti slučaj. Ima li ko ideju šta je fazon. Post je malo duži ali da vam dočaram problematiku.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.130
Malo sam i ja gonjo ovaj kanter. Skinuo war zone ovde sa linka i igram non steam (šta god to značilo). Igrao sam na ovom 51.195.31.241:27016 bilo nas je samo 5 al je bilo zabavno. Posle sam igrao na nekom crvena zvezda vs partizan serveru, tamo posle svake runde idu himne. Ima komanda /roundsound da se ukinu himne jer dugo traju pa smetaju ali kod mene ta komanda ne radi. U konzolu kad komandu ukucam pa klik na enter ispiše se prije komande velika zagrada i komanda izgleda ovako ]/roundsound . I komanda normalno ne radi. Vjerovatno ovo ] znači da komanda ne funkcioniše. Probao sam i druge komande ‚/me ,/rs i isti slučaj. Ima li ko ideju šta je fazon. Post je malo duži ali da vam dočaram problematiku.
За кога навијаш бураз?
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Ќе се игра вечер? Пуштете ИП у ПП доаѓам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom