Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Тие се стимските човеци. Супер се, јас сакам тие да ги имам. Дај по ПП прати ми ги од фолдерот кај што ти се, уплоадирај на медиафајр.
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Тие се стимските човеци. Супер се, јас сакам тие да ги имам. Дај по ПП прати ми ги од фолдерот кај што ти се, уплоадирај на медиафајр.
Тие се СЅ:Ѕ модели.. А ги има и на стим на 1.6.. Инаку оригиналните на 1.6 (и тие шо ги употребуват на турнирите) се овие другите.. И да, еѕl gui 1.13 rulez.
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Не се CS:S модели, туку се Counter-Strike Condition-Zero модели.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Инсомниа серверите сега се во тренд,таму играм јас многу другари а и луѓето веќе ги знам.Исклучиво играм на max de_dust 2 24/7 таму играат најдобрите,инаку играм веќе 6 години не сум кој знае колку заразен,кланови ова она но тепам време секој ден.Дали има од форумов кои играат на тој сервер?
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Постот ти е толку голем офтопик колку што е мојот кревет.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Counter-Strike 1.6 pravenje server problem

Здраво...
Значи све добро го правам серверот со hlds потоа со whatismyip ја наоѓам мојата ип адреса и додавам UDP port и треба веќе да е пуштен серверот ама кај мене нејќе така... другарче ми рече дека проблем ми прави рутерот ама ни он не знае како да го поправам тоа ако знае некој нека ми помогне ве молам...

Поздрав.
 
A

Auditore

Гостин
^
Колку и да се трудиш да направиш "добар" сервер никад нема да успееш ако не ти е на хост, чисто од причина што повеќето што дигаат сервери имаат слаб аплоад и слаба конекција и тука ќе корне лаг.
Има многу начини и програми за да направиш сервер, се среден цакум-пакум ама пак ќе ти корне лагот или пак фпс-то на серверот ќе ти е мало па нема да можеш ни убаво да пукаш.
Остај тие правење сервери играј на некои сервери, од македонските МАХ, они се као најдобри мислам.

--- надополнето ---

Инсомниа серверите сега се во тренд,таму играм јас многу другари а и луѓето веќе ги знам.Исклучиво играм на max de_dust 2 24/7 таму играат најдобрите,инаку играм веќе 6 години не сум кој знае колку заразен,кланови ова она но тепам време секој ден.Дали има од форумов кои играат на тој сервер?
Јас играм на паблик 1 и 2, повеќе на кецот.
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
нема врска тоа имам играно на hlds сервери и немало лаг....се зависи од конекцијата..
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Зошто кога играм Кантер на Лап Топ сликата не ми е на цел екран ?

Резулуцијата е наместена како што треба .
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Зошто кога играм Кантер на Лап Топ сликата не ми е на цел екран ?

Резулуцијата е наместена како што треба .

Влагаш во кантер..одиш во видео и имаш опција Run in a window ваљда штиклирано ти е..одштиклирај го
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Тој мисли тие правоаголниците од двете страни, И јас го имам тоа. Гет јуст ту ит.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Влагаш во кантер..одиш во видео и имаш опција Run in a window ваљда штиклирано ти е..одштиклирај го
Не е тоа !

--- надополнето ---

Тој мисли тие правоаголниците од двете страни, И јас го имам тоа. Гет јуст ту ит.
Токму на ова мислев .

Најде решение ?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Widescreen, и опни го на твојата резолуција.Ако нејќе тоа, стај го на најниската можна(за вајдскрин)Ако пак нејќе, симни си драјвери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom