Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
20 септември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
a cek, poveke od 60 fps jas nemozam da imam, do netot e?
fps_max 101 ne moze pak si ostanuva 59-60:cry:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Во оваа тема беше, или прочачкај низ nVidia контрол панелот.. ако не го најдеш тоа, имаш објаснето со слики поназад.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Е а како да направам на десна рака да ми се појавуе пушка а на лева рака пистол кога мењавам сваќате не на една рака се на лева нож на пр а на десна пушката...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Е а како да направам на десна рака да ми се појавуе пушка а на лева рака пистол кога мењавам сваќате не на една рака се на лева нож на пр а на десна пушката...
cl_lw 0

Не прашуј зашто :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
колку што знам cl_lw го менува рекоилот.. така да немој да пишуваш cl_lw 0
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
јас не реков дека сакам нешто лол .. туку само кажав дека cl_lw 0 го менува recoilot и е забрането на сите лиги и турнири..
 

alexo187

It's strictly business.
Член од
12 септември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
11
Е а како да направам на десна рака да ми се појавуе пушка а на лева рака пистол кога мењавам сваќате не на една рака се на лева нож на пр а на десна пушката...
За тоа ќе ти треба скрипта, а cl_lw 0 да ти сврши работа. cl_lw 0 е нелегална на турнири (точно no fear :P), со cl_lw 0 се гаси лаг компензацијата и ако имаш пинг над 50 ms ќе осеќаш каснење.
 

Red

41M847
Член од
10 јуни 2007
Мислења
388
Поени од реакции
6
За тоа ќе ти треба скрипта, а cl_lw 0 да ти сврши работа. cl_lw 0 е нелегална на турнири (точно no fear :P), со cl_lw 0 се гаси лаг компензацијата и ако имаш пинг над 50 ms ќе осеќаш каснење.
За у десна оружјето а у лева ножот не постои команда освен таа cl_lw ниту пак скрипта инаку постои за у десна ножот а за у лева оружјето кој сака нека пише cl_righthand -1
 

alexo187

It's strictly business.
Член од
12 септември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
11
За у десна оружјето а у лева ножот не постои команда освен таа cl_lw ниту пак скрипта инаку постои за у десна ножот а за у лева оружјето кој сака нека пише cl_righthand -1
Еве ти пример:
bind 1 "slot1;cl_righthand 1"
bind 2 "slot2;cl_righthand 0"
bind 3 "slot3;cl_righthand 1"
PS Не работи со q (lastinv)
Edit: За тоа што го бара мора да се направи toggle, кој јас не знам да го направам :)
 
Член од
16 октомври 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Можи некој да ми кажи од кај да довнлоад З-Ботс ? фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom