Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
2 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
111
Drugari dajte link da skinem neki nebagavi cs. Poblesavi mi i sve zaboravi. Kad god uđem u kanter moram sve iznova podešavat.
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
128
Поени од реакции
78
Дечки зошто на цс го, во scoreboard (tab) не ми го покажува profile rank, a skill group си стои? Дали треба негде да го вклучам или што е работата.Благодарам
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.482
Поени од реакции
7.417
Дечки зошто на цс го, во scoreboard (tab) не ми го покажува profile rank, a skill group си стои? Дали треба негде да го вклучам или што е работата.Благодарам
Da ne ne si igral competitive odamna ?
Znam se gubi rankot posle odredeno vreme, i treba da tepash partija mislam.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.253
Поени од реакции
2.099
еј дечки помагајте
кога пуштам ЦС автоматски ми стартува некој сервери и името ми го менува, и никако не бива да го сменам името и да влезам на тој сервер јас што сакам, пак ме носи на друг, и кога ке влезам играта сама ме избацува (се гаси), ова не ми се случувало порано, реинсталирав 100 пати и пак исто?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.209
еј дечки помагајте
кога пуштам ЦС автоматски ми стартува некој сервери и името ми го менува, и никако не бива да го сменам името и да влезам на тој сервер јас што сакам, пак ме носи на друг, и кога ке влезам играта сама ме избацува (се гаси), ова не ми се случувало порано, реинсталирав 100 пати и пак исто?
Од кај гу симнуваш?
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
245
Поени од реакции
73
Decki mi treba pomosh okolu CS 1.6 non-steam, vo online i so bots fps-ot mi e mnogu mal (5-20/5 fps) varira.
Imam dobar pc za ovaa igra no neznam zasto ima lag.
CPU amd A5600K
GPU RX550 2gb ddr5 (ima update na drajverot)
8GB ram
SSD disk
Fala
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.482
Поени од реакции
7.417
Decki mi treba pomosh okolu CS 1.6 non-steam, vo online i so bots fps-ot mi e mnogu mal (5-20/5 fps) varira.
Imam dobar pc za ovaa igra no neznam zasto ima lag.
CPU amd A5600K
GPU RX550 2gb ddr5 (ima update na drajverot)
8GB ram
SSD disk
Fala
На nVidia графичките се влагаше у нвидиа контрол панелот и се чепкаше нешто, сум заборавил. Пиши на Јутјуб гарант ќе најдеш решение пошто е радеон графичка не би знаел али сигурно е слично.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.936
Поени од реакции
19.831
Decki mi treba pomosh okolu CS 1.6 non-steam, vo online i so bots fps-ot mi e mnogu mal (5-20/5 fps) varira.
Imam dobar pc za ovaa igra no neznam zasto ima lag.
CPU amd A5600K
GPU RX550 2gb ddr5 (ima update na drajverot)
8GB ram
SSD disk
Fala
Прво пробај го ова:

ако не бива ова

внатре во конзола:
developer 1
fps_override 1
fps_max 100
gl_vsync 0
gl_ansio 0
ex_interp 0

провери ги и рејтовите
cl_cmdrate 105
cl_updaterate 101
rate 25000
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.055
Поени од реакции
5.977
Прво пробај го ова:

ако не бива ова

внатре во конзола:
developer 1
fps_override 1
fps_max 100
gl_vsync 0
gl_ansio 0
ex_interp 0

провери ги и рејтовите
cl_cmdrate 105
cl_updaterate 101
rate 25000
Тоа е.
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
245
Поени од реакции
73
Прво пробај го ова:

ако не бива ова

внатре во конзола:
developer 1
fps_override 1
fps_max 100
gl_vsync 0
gl_ansio 0
ex_interp 0

провери ги и рејтовите
cl_cmdrate 105
cl_updaterate 101
rate 25000
Ja nemam taa opcija vo menito....
A so komandite vo konsola ne fukcionira.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.936
Поени од реакции
19.831
Ja nemam taa opcija vo menito....
A so komandite vo konsola ne fukcionira.
А да си провериш дали имаш инсталирано драјвер за таа графичка?
Ако има гејминг мод уклучи го, по автоматизам ќе ја пали појаката графичка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom