Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
26 септември 2016
Мислења
12
Поени од реакции
1
Zdravo decki
Sega sum na Vip na najjakiot net paket. Za nishto ne go biva celo vreme imam 70+ ping dodeka site imaat 40 (vo CSGO). Ima smisla da gi otkacam vip za Neotel 100mbs? Pozz
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.181
Порано имаше еден куп македонски сервери, сeа ни еден не останал, штета.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.181
Има уште македонски сервери.....
Има, но празни се без играчи, или се бркаат на некоја мапа 5 на 5. Јас играм само на фулл сервери по 30 играчи, а таков нема македонски.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
614
Поени од реакции
83
Baraj webmax, telekabel, cyber gaming...... Site se serveri so maksimum broj na igraci
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.181
Baraj webmax, telekabel, cyber gaming...... Site se serveri so maksimum broj na igraci
Телекабел нонстоп празен, еден играч нема. Другиве два ќе ги видам. Денес поиграв на ТАБУ, 20-25 играчи 3 мапи по ред имаше, добро серверче, цело време еден читер не влезе.
 
K

kicodarker

Гостин
p.jpg

Се мачам со тенда рутер да отворам порт. Не сум до толку кадарен за овие работи, внесувам internal IP па external IP а во internal/external port што треба да внесам?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.792
Поени од реакции
1.736
Има некој шо игра 1.6 во овие карантински деној?
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
10.765
Поени од реакции
8.883
Дајте и ваму ајде да попукаме малку :pistoldz:
Нема други или пензионирани се од 1.6?
 
На врв Bottom