Помош околу превоз Приштина-Скопје

Член од
10 декември 2019
Мислења
77
Поени од реакции
221
Визер има суспендирано летови од и до Скопје до крајот на декември.
Летови до Приштина сѐуште има.

Ме интересира доколку некој знае од искуство/со сигурност, дали има автобуси/воз на релација Приштина-Скопје за ноември и декември (и нели, отворена ли е границата)?
Фала.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.475
Поени од реакции
13.971
Границите се отворени, со сигурност можам само да ти потврдам дека има такси од аеродромот во Приштина до Скопје, другар го користеше пред месец дена. На страната од автобуската во Тетово пишува дека дневно има по неколку автобуси до Приштина па ваљда има и од Приштина. На страната од автобуската во Скопје не можам да најдам никаква информација. Во моментов не знам дали некој ќе може да ти даде 100% информација дали има автобуси затоа што тие работи се мењаваат секоја ден знаејќи дека поради кризава многу помалку се патува. Затоа најдобро би било да ги контактираш автобуските:

Тетово
тел./факс: +389 (0) 44 339 320
инфо телефон: +389 (0) 44 339 130

Скопје
+389(0)2 2466 313
+389(0)2 2466 011
 

Kajgana Shop

На врв Bottom