Помош и совети

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Имам телевизор со Android и гледам на Play store има апликација Steam Link. Со таа апликација единствено што знам е дека може да се играат игрите од компјутер на Android па ме интересира подетално како сето тоа функционира. Дали со таа апликација ќе може да се играат игри симнати нелегално торент или е само исклучиво за платени игри од Steam ?

Moжеби глупо поставено прашање ама не сум некој што игра игри нити се разбирам нешто од игри а би сакал да го пробам сето ова.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Дали знај некој од кај можи да ја симнам Resident Evil Outbreak File 2? Бидејчи Emuparadise и CoolROM (разбрав дека CoolROM пред неколку години го презеле други) не можи да се симни, дали има некоја друга страница за retro игри?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Дечки немам искуство а искрено немам но разгледано добро. Ме интересира мислење дали има некоја разлика PS4 и PS4 во смисла перформанси освен 4К читам дека имало дупли процесор ако е вистина истото дали вреди разликата во цена затоа што гледам PS4 со Фифа 19 е 21.000 1ТВ и дали ќе можам онлајн да ја играм истата
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Дали има порачувано физички копии од игри? И ако има од каде точно? Сакам за некој месесц да ја земам Cyberpunk 2077 Standard Edition, Doom Eternal (добро видов дека Doom ја нема за во Европа), Dying Light 2. Гледав на www.365games.co.uk има за Македонија, додека на www.amazon.co.uk (нормално, како и стално од амазон за Северџанија тешко), а пак на www.game.co.uk исто така нема за кај нас.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Пред некој ден приметив дека на одредени игри и на ултра сетингс графиката е многу лоша,дали е проблемот до резолуцијата на мониторот ? 1024x768
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Пред некој ден приметив дека на одредени игри и на ултра сетингс графиката е многу лоша,дали е проблемот до резолуцијата на мониторот ? 1024x768
Не да е проблем... човече, кои се тие игри што ги играш сега на ултра сетингс а имаш монитор што претпоставувам максимална резолуција која ја подржува е таа?
Купи си монитор не ме срамно глаголувај.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Поздрав на сите, ако може да препорачате некоја gaming столица добра кај може да се земе тука кај нас у МК. (y)
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Дечки,имам проблем во последно со лаптопот.Значи сум играл многу игри и никад не ми се дешавало вака.Ја пуштам играта и си тера се како што треба,во некој момент ќе почне да кочи околу 30 секунди и пак потоа си тера убаво.Истите игри порано сум ги терал без проблем.Пробав се на low ми е стаено али џабе.Некој со сличен проблем и решение?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дечки,имам проблем во последно со лаптопот.Значи сум играл многу игри и никад не ми се дешавало вака.Ја пуштам играта и си тера се како што треба,во некој момент ќе почне да кочи околу 30 секунди и пак потоа си тера убаво.Истите игри порано сум ги терал без проблем.Пробав се на low ми е стаено али џабе.Некој со сличен проблем и решение?
Изгаси се во позадина, стави најнов драјвер, кога последен пат ти е чистен лаптопот, да се смени паста/термални падови итн.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Много тој филозофија.. купи нов ортак :busi::D
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Изгаси се во позадина, стави најнов драјвер, кога последен пат ти е чистен лаптопот, да се смени паста/термални падови итн.
Направив се и пак го имам истиот проблем.На Far cry 3 кога ќе ја уклучам си тера убаво со околу 50 fps и после 5 минути почнува да кочи односно некое време сецка и си продолжува како што треба.Пробав и на други игри слични како неа и пак истиот проблем.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Направив се и пак го имам истиот проблем.На Far cry 3 кога ќе ја уклучам си тера убаво со околу 50 fps и после 5 минути почнува да кочи односно некое време сецка и си продолжува како што треба.Пробав и на други игри слични како неа и пак истиот проблем.
Што лаптоп имаш, процесор/графичка итн.
Провери за штетни програми со Malwarebytes и AdwCleaner, провери со HDTune/Hard Disk Sentinel дали имаш некои лоши сектори или друго на хард дискот, провери температури со HW Monitor.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Што лаптоп имаш, процесор/графичка итн.
Провери за штетни програми со Malwarebytes и AdwCleaner, провери со HDTune/Hard Disk Sentinel дали имаш некои лоши сектори или друго на хард дискот, провери температури со HW Monitor.
Изгледа го најдов проблемот.Ми кочи само кога е на полнач лаптопот( а мене ми е стално поврзан зашто брзо се троши батеријата)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Изгледа го најдов проблемот.Ми кочи само кога е на полнач лаптопот( а мене ми е стално поврзан зашто брзо се троши батеријата)
Види шо имаш у power plan.
Ако се вади батеријата пробај со извадена батерија а вклучен полнач дали ќе кочи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom