Помош и совети

Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
решив да играм на батл нет, и нели све имам инсталирано и ја симнувам мапата од гетдота и ја ставам во фолдерот Maps/Download и океј.. оклучувам gproxy.exe влегувам, се логирам и одам да играм дота, и кога влегувам во некој ХОСТ ми покажува дека ја „немам“ мапата симнато.. зошто вака ?!
ја бришев, ја ставев одново ама пак исто :mad:

некое чаре?:facepalm:
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
47
Имам едно прашање, дали некој овде на форумот знае како се инсталираат игри на оперативниот систем Линукс (Сакам да ја инсталирам The Elder Scrolls III - Morrowind)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам едно прашање, дали некој овде на форумот знае како се инсталираат игри на оперативниот систем Линукс (Сакам да ја инсталирам The Elder Scrolls III - Morrowind)
Тешко. Пробај преку Wine.
 
Член од
11 септември 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Дали можи NFS МW 2 да се игра со волан ?
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Секогаш кога сакам да играм игра на макс. резолуција 1680х1050 Играта ми забегува на десно. Пола екран ми е црн а другата половина ми е пола игра :( Помош?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Секогаш кога сакам да играм игра на макс. резолуција 1680х1050 Играта ми забегува на десно. Пола екран ми е црн а другата половина ми е пола игра :( Помош?
Да не имаш во опциите на графичката ставено 2 монитора, па некако да ја дели сликата?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi pomogne. Gledaj sea problemot mi e vo dzojstikot, ne mi raboti. Koa go vnesam vo pc nisto ne se slucuva, e dobivam ni notifikacija nitu dzojstikot mi sveti. Mislam deka pricinata e vo toa sto ne go "safely remove" od pc poveke pati. Dali nekoj znae kako da popravam?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Moze li nekoj da mi pomogne. Gledaj sea problemot mi e vo dzojstikot, ne mi raboti. Koa go vnesam vo pc nisto ne se slucuva, e dobivam ni notifikacija nitu dzojstikot mi sveti. Mislam deka pricinata e vo toa sto ne go "safely remove" od pc poveke pati. Dali nekoj znae kako da popravam?
За почеток стави го во друга порта и види дали ќе проработи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom