Помош и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
vaka. mi treba sovet kakomozam da ja instaliram ARMA 3, probav na nekolku nachini ama nishto. sovet za strana za instaliranje i kako potochno da ja instaliram
Кои се тие неколку наќини братќе?
Ја симна ли од RELOADED верзијата?
Каде поточно е проблемот со инсталација, дава ли некоја грешка?
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
319
Поени од реакции
271
nemozam da najdam dzabe e zato ti velam pomozimi i pushtimi link
Како што стои работава ако не се ангажираш сам имаш две опции или да ја купиш играва и инсталацијата ќе ја истераш без проблем или отпиши ја играва и најди си нешто друго за играње
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Neznam dali ima tema za jotstici, ako ima neka ja premestat.
Samo so zemav wirelles Genesis PV59 wireless gamepad, pa me interesira dali nekoj veke go ima istio, interesira me kolku vreme treba da se pune baterijata?
Posto ima 4 led diodicki pretpostavuvav deka punejski se treba da se zapalat site koga ke e puna baterijata kako na mobilnite, ama posle 3 saata punenje seuste stoese na edna zapalena dioda. Pa dali treba podolgo, dali nema vrska punenjeto so sijalickite, sho, kako zaso? :toe:
Ako nekoj znae neka pise!
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.130
Поени од реакции
5.239
Neznam dali ima tema za jotstici, ako ima neka ja premestat.
Samo so zemav wirelles Genesis PV59 wireless gamepad, pa me interesira dali nekoj veke go ima istio, interesira me kolku vreme treba da se pune baterijata?
Posto ima 4 led diodicki pretpostavuvav deka punejski se treba da se zapalat site koga ke e puna baterijata kako na mobilnite, ama posle 3 saata punenje seuste stoese na edna zapalena dioda. Pa dali treba podolgo, dali nema vrska punenjeto so sijalickite, sho, kako zaso? :toe:
Ako nekoj znae neka pise!
Ако немаш некоја поголема суштина за развивање на темава можеше у било која гејминг тема да го пишеш истово ке се најдеа луѓе да ти одговорат. :D


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Neznam dali ima tema za jotstici, ako ima neka ja premestat.
Samo so zemav wirelles Genesis PV59 wireless gamepad, pa me interesira dali nekoj veke go ima istio, interesira me kolku vreme treba da se pune baterijata?
Posto ima 4 led diodicki pretpostavuvav deka punejski se treba da se zapalat site koga ke e puna baterijata kako na mobilnite, ama posle 3 saata punenje seuste stoese na edna zapalena dioda. Pa dali treba podolgo, dali nema vrska punenjeto so sijalickite, sho, kako zaso? :toe:
Ako nekoj znae neka pise!
Nekoj koj ima gamepad so rechargable baterija neli se navagja?
 
Член од
26 февруари 2017
Мислења
56
Поени од реакции
94
pozdrav, mi treba tetris ili zuma igra za kompjuter zaradi problem so očite(amblopija) na mojata kerka da bide vo boja toa e isto važno. tnx
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.130
Дали некој има купувано од G2a?
Купив 3 производа и успешно заврши, ама 4 ми заглави земени се пари од сметка, ама трансакциата од кај нив е одбиена, се знае ли колку време се чека од НЛБ додека тоа се процесира за вракање на парите ако воопшто ги вратат? :D
 
Член од
3 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
3
Конфигурација до 30.000ден за гејминг, за поновите FPS игри и сите останати и исто така и за некоја "работа" со фотошоп, дизајн итн.. ?

Колку е паметно земање на рати и каде препорачувате да ги земам деловите?
И некој ваш совет и препорака?

Благодарам.
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Untitled.jpg Untitled.jpg
Ја купив PUBG на стеам, ја инсталирав без проблем но кога ја уклучам иконката ми оди од online во ingame но после 10тина секунди повторно се враќа online а играта не се вклучува незнам што е проблемот да не треба да се инсталира и test server??Ајде некој по упатен ако знае да го реши проблемот.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.662
Ја симнав FIFA 17-ката од замунда и не сака да ми ја отвори.. Еве што испаѓа:

sd.jpg

Проверив драјвери, исклучив антивирус пред малце демек да не е до тоа...пак не сака. Сличен проблем имав со НБА 13ката, ама многу лесно го решив, така што си ја симнав НБА 14ката. :D Да не знае некој што е финтата?

@Syn мислам дека ти пиша дека ја симнуваш од замунда, како е кај тебе? Се игра ли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom