Помош и совети

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Откако го инсталирав punkbuster за CoD4, на секој сервер кога се конектирам после 2-3 секунди ми вика server disconnected/you are permanenly banned from this server.
Чаре?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.699
Не ќе да е до тоа..ги играв и пред тоа игрите со истата резолуција..
Ми мириса на графичката нешто...хм.:mad:
alt i tab, minimiziraj desktop ili nesto ukluceno, koga ke ti se vrati signalot, vrati se na igrata.
Bi trebalo da se sredi, imav porano takov problem.
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Дечки колку Frames Peer Second (FPS) ќе имам на Need for Speed: The Run со оваа системска конфигурација?

Оперативен систем: Windows 7 Ultimate x86
RAM: 3 GB DDR2
CPU: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4400+, 2.301 MHz
GPU: nVidia GeForce 9400 GT (Overclocked: Core Clock - 700 Mhz, Memory Clock - 410 MHz & Shader Clock - 1750 MHz) Со подршка DirectX 10
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки колку Frames Peer Second (FPS) ќе имам на Need for Speed: The Run со оваа системска конфигурација?

Оперативен систем: Windows 7 Ultimate x86
RAM: 3 GB DDR2
CPU: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4400+, 2.301 MHz
GPU: nVidia GeForce 9400 GT (Overclocked: Core Clock - 700 Mhz, Memory Clock - 410 MHz & Shader Clock - 1750 MHz) Со подршка DirectX 10
Ќе ти сецка у пм.
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Фала... и јас така мислев... бидејќи е испробав Battlefield 3 и сецкаше многу... а знам дека на исти енџин се со NFS: The Run... Frostibite 2 :(
 
Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
abe luge da ve prasam dali nekoj znae kade moze da se simne flash igrata TOWER FORCE??? i dali e potrebna nekoja programa za da moze da se igra na PC??? ako nekoj znae neka pise fala odnapred
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво дечки

Извинете ако има веќе една ваква тема за оваа игра, но навистина не можев да барам бидејќи не се чувствувам најдобро ( Настинат сум ).

Иначе ја симнав Assassin's Creed: Revelations од Замунда ( бугарската ) и се е ок со инсталацијата, но откако ќе заврши сето тоа, почнува еден процес на Downloading New Patch, и откако и тоа е готово играта нејќе да стартува.
Пребарав секаде, на секој можен гејминг сајт, јоу тјубе, но не најдов ништо.
Некој порано да го имал истиот проблем?
Секој совет би бил добредојден.

Благодарам однапред.

П.С. Ако има ваква тема би ве замолил да ја споите.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.259
Поени од реакции
3.608
Чисто онака офтопик , јбг ме држи уште од тоа сокот ... од грозје... што има врска што си настинат со пребарувањето на кајгана ?
:confused:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Пробај наново инсталирај ја, или најди др пач, и ако ова не ти помогне пиши му порака на качувачот на играта вајда ќе ти каже каде е грешката, иначе ја сеа си ја симнав и ја играм Assassin's Creed и многу е јака одвај чекам да ги превртам сите 4 :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Здраво дечки

Извинете ако има веќе една ваква тема за оваа игра, но навистина не можев да барам бидејќи не се чувствувам најдобро ( Настинат сум ).

Иначе ја симнав Assassin's Creed: Revelations од Замунда ( бугарската ) и се е ок со инсталацијата, но откако ќе заврши сето тоа, почнува еден процес на Downloading New Patch, и откако и тоа е готово играта нејќе да стартува.
Пребарав секаде, на секој можен гејминг сајт, јоу тјубе, но не најдов ништо.
Некој порано да го имал истиот проблем?
Секој совет би бил добредојден.

Благодарам однапред.

П.С. Ако има ваква тема би ве замолил да ја споите.
инсталирај го апдејтов (исто така го има на замунда)
Assassin's Creed: Revelations Update 1.01 [SKIDROW]
и стај го кракот од апдејтот
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
инсталирај го апдејтов (исто така го има на замунда)
Assassin's Creed: Revelations Update 1.01 [SKIDROW]
и стај го кракот од апдејтот
Откако ќе ја инсталирам играта, таа после тоа автоматски симнува апдејт 1.01
Ќе заврши со инсталација, и потоа следува процес на Patching.
Откако и со тоа е готово ми бара Username i Password.
Незнам каде прочитав требало само SKIDROW како User, a kako password можело да се напише било што.
Пробав и со тоа ама Нејќе.

Ова сигурно ќе сака ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Откако ќе ја инсталирам играта, таа после тоа автоматски симнува апдејт 1.01
Ќе заврши со инсталација, и потоа следува процес на Patching.
Откако и со тоа е готово ми бара Username i Password.
Незнам каде прочитав требало само SKIDROW како User, a kako password можело да се напише било што.
Пробав и со тоа ама Нејќе.

Ова сигурно ќе сака ?
и user и pass SKIDROW пробај и само со мали и само со големи

нема сигурно да сака, но вреди да се обидеш
како и да е, ти треба и крак за апдејтот.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
и user и pass SKIDROW пробај и само со мали и само со големи

нема сигурно да сака, но вреди да се обидеш
како и да е, ти треба и крак за апдејтот.
Ок, фала ти многу.
Ќе пробам, ако сака, те частам пријателе :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom