Помош за проекти по филозофија и психологија

Член од
16 април 2014
Мислења
27
Поени од реакции
0
Здраво, ми треба некој кој може да направи семинарска (со надокнада секако) по предмет еволуциска психологија, тема љубомора. Заинтересираните нека ме контактираат во порака.
 
Член од
7 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo,potrebno mi e proektna maturska zadaca po filozofija na temata isihastichki spor.ako moze nekoj da mi kaze kade da najdam materijali
 
Член од
6 декември 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво!

Изработувам дипломски труд од Психометрија (дисципплина за мерење на психолошките појави). Потребен ми е примерок мажи, пошто имам премногу жени веќе во квотите.

Доколку некој милува да ги реши скалите, би му бил благодарен.

Линк до нив: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTQA-oj5TfvfbhY4duf8Xpt9fQ9Baw7o6KxnpOUTlgHZBdew/viewform
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
275
Поени од реакции
480
Здраво.
Ако сте студенти на УКИМ и имате десетина минути слободно време би ве замолил да ги потполните прашалниците, за дипломска работа се.
Фала многу.

https://goo.gl/forms/73i3WSM34IqJ9e582
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Ми треба материјал за пишување на семинарска работа по предметото Филозофија на правото. Темата е по избор. Некој ако има линкови со материјал кој може да го искорисам или предлог на литература нека пише. Исто може да кажете и предлог за некоја интересна тема за пишување. Јас мислам да пишувам на тема - Врската помеѓу правото и правдата или Влијанието на религијата врз правото.
 
Член од
9 октомври 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво.
Ве молам доколку сте во можност да ги пополнете следниве податоци, вашиот идентитет е потполно анонимен, а податоците и резултатите ќе се користат за истражување од областа на психологијата. Пополнувањето на прашалниците трае максимум 10 минути.
Истражувањето е за партнерски односи.
Фала многу.
 
Член од
21 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми помогне околу избор на темата по филозофија ? :)
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo. Jas ima prashanje vo vraka so maturskata proektna zadacha. Imam proektna zadacha po psihologija i temata e "Psiholoshki karakteristiki na nadareni deca", pa ako nekoj sluchajno mozhe da mi pomogne so nekoi informacii ili kako da ja podelam temava na pottochki da mi dade idea bi mi bilo od golema pomosh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom