Помош за одбирање на подарок за 8 март

Член од
1 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
4
Здраво, имам 14 години и сум деветто оделение и како мнозинството деца на моја возраст не располагам со голема сума на пари.
Во касата имам зачувано се на се 350 денари, и сакам да и купам на мајка ми нешто за 8 март, ама незнам што би било корисно за жена како лак, дезодоранс нешто такво до 350 денари.

Засега таа е сумата, а мислам дека до 7ми можам да зачувам максимум уште 50 денари, негде 400 ќе ми дојди буџетот, ако може предлог за подарок на жена до 400 денари, благодарам :)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Што и да купиш ќе и биде мило. Јас би ти рекол прескокни ги работите како лак и дезодоранс, ќе се потрошат и завршуваат во ѓубре. Одбери нешто што секојдневно ќе ја потсеќа дека е купено од тебе, а воедно и ќе трае подолго, би ти предложил новчаник или пак украсно дрво.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Иако не е сеа баш време за дрвење филозофија дека уствари твоите успеси/ти да бидеш среќен се најубавиот подарок за еден родител, сепак...
А за да ја изненадиш, купи и` некој цвет. Ама не од оние сечени, некој кој може да го негува.
Или некој предмет за лична потреба со подолг рок на траење. Можеш шоља со кафе испринтана со некоја лична порака. Имаш мал милион печатници. Цената не знам колку е, ваљда не е повеќе од 300 ден.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Рексона стикче, практично и употребливо, по-универзален подарок нема, секој го користи, а за 350 можеш да и купиш уште 1-2 и за роденден ќе има.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.585
Поени од реакции
34.769
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Здраво, имам 14 години и сум деветто оделение и како мнозинството деца на моја возраст не располагам со голема сума на пари.
Во касата имам зачувано се на се 350 денари, и сакам да и купам на мајка ми нешто за 8 март, ама незнам што би било корисно за жена како лак, дезодоранс нешто такво до 350 денари.

Засега таа е сумата, а мислам дека до 7ми можам да зачувам максимум уште 50 денари, негде 400 ќе ми дојди буџетот, ако може предлог за подарок на жена до 400 денари, благодарам :)
Не се замарај многу окулу тоа, можеш како што рекоа некое цвеќе што подолго трае, можеш книга, можеш и една убава честитка рачно напишана... ако сакаш да го одбележиш денот доволно е под рака и да ја однесеш на по едно парче торта и еден цвет се сосема доволни затоа што верувај дека тоа не се заборава, се друго кога тогаш му изминува рокот на траење, вниманието е секогаш најважната работа :)
 

kekopeko

Гласот на Старите Богови
Член од
28 февруари 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Добра честитка со прекрасен текст може да предизвика многу чувства и емоции, поготово во мајка-дете однос. Така да, цената на поклонот не е толку битна колку што е пораката што сака да ја покаже :))
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Потполно те сфаќам. И јас кога бев дете постојано размислував што да и купам на мајка ми за 8-ми март и тоа по цел саат сум се вртел низ продавница за да одберам што да и купам. Најчесто сум одел низ Тинекс, Тедико и некои останати слични продавници за и купам некоја крема, дезодоранс, парфем, шампон или нешто такво слично, но со текот на времето сфатив дека не е битно толку што ќе подарам колку што е битно да подарам. Што и да и поклониш на мајка ти она ќе се израдува на истото.

За 300 денари можеш да и купиш некоја маица/блуза и тоа од пазар, не значи дека мора да купуваш некоја скапа блуза или пак да и купиш едно цвеќе во сакасија кое секој ден ќе ви стои дома и ќе го гледа. Подобро е да и земеш нешто што ќе го користи подолго време од тоа нешто што ќе го потроши одма.

:)
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Ако сака цвеќе, мој предлок е божиќн цвеќе. Жените го сакаат многу ;)

 
M

Moon Child

Гостин
Ако сака цвеќе, мој предлок е божиќн цвеќе. Жените го сакаат многу ;)

Совет од цвеќарка - НЕМОЈ. Овие цвеќиња ги има само за божиќ и се сушат во рок од 1 месец, не верувам дека сега воопшто го има некаде да се купи.
Ако најдеш за тие пари некаде јас би ти препорачала Орхидеја, нема жена која не го сака тоа цвеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom