Помош за нов автомобил

Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Може да се затвори темата. Земав Голф 6 90KS TDI за 15.900. Фали ви на сите за советите! :)
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Со среќа нека е... Најдобар избор, германските возила се најквалитетни, да земеше некое француско срање ке те пцуев сега хехеехех
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Со среќа нека е... Најдобар избор, германските возила се најквалитетни, да земеше некое француско срање ке те пцуев сега хехеехех
Поимот француско срање,може важел во временски период кога дедо ти бил младич, а сега младичу француско авто е подобар избор него ли преценет и скап германски тенк
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Поимот француско срање,може важел во временски период кога дедо ти бил младич, а сега младичу француско авто е подобар избор него ли преценет и скап германски тенк
Хм, ...офтопик ама на времето французите беа поквалитетни.

Иначе, ...честито за vikris одличен избор...милиони :) киломтери да си извозиш со него. Раат си наредните 30 години :)
 
Член од
3 декември 2010
Мислења
56
Поени од реакции
7
Поимот француско срање,може важел во временски период кога дедо ти бил младич, а сега младичу француско авто е подобар избор него ли преценет и скап германски тенк
абе ти озбилен си или се зезаш? сакаш да ми кажеш дека едно пежо е подобро од VW или Ауди? ццццц може од сонцето ти е, те удриле повисоките температури. поздрав
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
абе ти озбилен си или се зезаш? сакаш да ми кажеш дека едно пежо е подобро од VW или Ауди? ццццц може од сонцето ти е, те удриле повисоките температури. поздрав
Meне може сонцето, а тебе радијацијата од Фукушима..Да ми дадеш да бирам од поло па и голф и 308 со 3 раце ќе го земам 308-цата.. Да ми дадеш да бирам меѓу пасат и 607 или па новово 508 со 4 раце го зимам французинов.. Пежото има далеку подобра вожња од волксвагенот у секој сегмент, за удобност нејќам да коментирам.. за список на дополнителна опрема па ич, за дизајн и линија глупо е да се дискутира .. едино нешто што го квари просекот е скапиот сервис и резервни делови ( не кај сите )

--- надополнето ---

Хм, ...офтопик ама на времето французите беа поквалитетни.

Иначе, ...честито за vikris одличен избор...милиони :) киломтери да си извозиш со него. Раат си наредните 30 години :)
Ти си фан гледам на vw ја на французи,посебно Цитроен.. а за квалитетот мислам дека грешиш дека денес не се квалитетни..ај дај ми еден доказ зошто не се, ама не рекла- казала , чуј комшијата имаше..бла бла.. Помина тоа време кога голфот беше икона, посебно на напумпани балканци,кои освен голф за друго авто незнаеа ништо..
 
Член од
18 август 2006
Мислења
325
Поени од реакции
4
Благодарам за честитките! Да си купите и поубави и поголеми т.е. она што најмногу ќе ви легне а е во буџетот кој што сте го планирале. :)
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Ти си фан гледам на vw ја на французи,посебно Цитроен.. а за квалитетот мислам дека грешиш дека денес не се квалитетни..ај дај ми еден доказ зошто не се, ама не рекла- казала , чуј комшијата имаше..бла бла.. Помина тоа време кога голфот беше икона, посебно на напумпани балканци,кои освен голф за друго авто незнаеа ништо..
Катастрофалната електроника на PSA?

Секоја 206/C3/C4/307 страда од лоша ракета. Една ракета е 500 евра (Прашај во Euroimpex)!

Пример...купуваш Пежо 206...од 2500 евра (1.1) и плаќаш 500 евра ако ти се сјеби ракетата...мислам...те молам...

Дизајнот е релативна работа, се е за вкус нели? Мене искрено ми се допаѓаат Пежо во дизајнерска смисла (постарите модели, особено). И да имаат мека вожња и да би купил, само ако не би имале толку скапи делови.

Сепак оддржувањето ме оттргнува од нив. Во основа мене ми треба возило кое е практично во секоја смисла. Комфорт, дизајн, издржливост и цена на оддржување. VW и Opel водат во овој сегмент на пристојни возила за наш пазар. Не дека нема други квалитетни возила (Honda, Toyota, Mercedes, Subaru) ама овие имаат најдобро раширена мрежа на сервиси, продавници за резервни делови, избор на резервни делови итн.

То е то...
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Поимот француско срање,може важел во временски период кога дедо ти бил младич, а сега младичу француско авто е подобар избор него ли преценет и скап германски тенк
bas taka francuski koli pogotovo pezo sekogas bile vo vrvot

--- надополнето ---

Благодарам за честитките! Да си купите и поубави и поголеми т.е. она што најмногу ќе ви легне а е во буџетот кој што сте го планирале. :)
sega pred nekoj den vozev golf 6 dizel odlicna kola so zdravje da ja vozis :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.726
Поени од реакции
9.837
Катастрофалната електроника на PSA?

Секоја 206/C3/C4/307 страда од лоша ракета. Една ракета е 500 евра (Прашај во Euroimpex)!

Пример...купуваш Пежо 206...од 2500 евра (1.1) и плаќаш 500 евра ако ти се сјеби ракетата...мислам...те молам...

Дизајнот е релативна работа, се е за вкус нели? Мене искрено ми се допаѓаат Пежо во дизајнерска смисла (постарите модели, особено). И да имаат мека вожња и да би купил, само ако не би имале толку скапи делови.

Сепак оддржувањето ме оттргнува од нив. Во основа мене ми треба возило кое е практично во секоја смисла. Комфорт, дизајн, издржливост и цена на оддржување. VW и Opel водат во овој сегмент на пристојни возила за наш пазар. Не дека нема други квалитетни возила (Honda, Toyota, Mercedes, Subaru) ама овие имаат најдобро раширена мрежа на сервиси, продавници за резервни делови, избор на резервни делови итн.

То е то...

Taчно ја пишав и погоре,дека некои делови им се скапи, не скапи него изгор.. а за расширена мрежа на сервис,што знам некако не се слагам.. има доволно сервисери за француските брендови
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76

Kajgana Shop

На врв Bottom