Помош за Николче Александров

  • Креатор на темата ITK
  • Време на започнување

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Голема трагедија за дваесетидвегодишниот Никола Александров. Тој и неговата сестра останаа без дом откако вчеравечер пожар ја пеплоса куќата која ја наследиле од нивните родители. Останати се без родители, двајцата починале еден по друг, за кратко време. Сам се грижел за помалата сестра, за куќата, за животните. И е неверојатно скромен, мирен, тивок, културен!
По пожарот што им ја зафати куќата завчера, на овие деца сега не им остана буквално ништо, немаат ниту стари фотографии од родителите, ниту документи, ниту пак облека. За финансии воопшто да не зборувам.
Ги молам сите бутици, граѓани, фирми да одвојат облека, пари, било што што мислат дека би помогнало, за децава да застанат на нозе. Николче нема никаков документ во себе, буквално ништо, мора се да вади отпочеток, а за тоа требаат средства. Носи патики број 46 и маици број 42 (L, XL)...

Тутунска банка 210501614173945, Никола Александров или дојдете во петок на 27.05 во кафе мемоар (карши Градежен факултет) каде ќе се одржи хуманитарна забава и ќе се продаваат цртежи на Владимир Лукаш, а ќе ве забавуваат Белизе Бенд...

https://www.facebook.com/events/141898142882530/
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554
Жално.. Навистина жално.. Уште пожално е што би сакал да му помогнам со пари ам зошто сум се родил во факинг Македонија чекаме дома плата да земат на први јуни. ( а сеа 22 сме):tapp:.
 
T

templar55

Гостин
Дали може некако да се контактира Никола?
Ако може некој нека ме упати како да исконтактирам со дечкото. Спремен сум да помогнам на секој начин.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Дали може некако да се контактира Никола?
Ако може некој нека ме упати како да исконтактирам со дечкото. Спремен сум да помогнам на секој начин.
075332117 број од Никола
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Бројот е веќе објавен јавно на повеќе групи на фејзбук така да ништо страшно, битно е да им се помогне на децава.
Видов и тоа. Сепак е нарушување на приватност. Реално најверојатно ништо лошо нема да се деси, а од друга страна покрај сите маки што го снашле на дечково приватноста му е најмала грижа.

Инаку поентата е тие информации објавени на нет остануваат таму додека е жив и се непотребен ризик.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Не го оставај бројот на јавен форум пиши му во приватна порака.
Не можам да му пратам порака затоа го пишав тука, а секако е оставен бројот сегде за контакт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom