Помош во избор на половен автомобил !!

Член од
15 мај 2016
Мислења
142
Поени од реакции
60
Барам кола за сопругата. Па што би препорачале до 2500 евра. Услови да биде мало, лесно да се управува, евтино одржување. Не ми требаат 200кс и брза кола. Колата е во план да се вози низ град и 2-3 пати во годината до соседниве држави на одмор.

Да не биде постаро од 2002 год. Тоа ни е некако лимит под кој не би оделе. Знам дека голф 1.9 е добар, но веќе гледавме неколку примероци и сите беа извозени, но и стари. Затоа и бараме поново од 2002 год. Цената е лимит 2500 евра
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Барам кола за сопругата. Па што би препорачале до 2500 евра. Услови да биде мало, лесно да се управува, евтино одржување. Не ми требаат 200кс и брза кола. Колата е во план да се вози низ град и 2-3 пати во годината до соседниве држави на одмор.

Да не биде постаро од 2002 год. Тоа ни е некако лимит под кој не би оделе. Знам дека голф 1.9 е добар, но веќе гледавме неколку примероци и сите беа извозени, но и стари. Затоа и бараме поново од 2002 год. Цената е лимит 2500 евра
Колку мало? Сеат Ибица, Шкода Фабиа, Пежо 206 позачувано некое, Опел Корса, Фиестите не се лоши...
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
42
Поени од реакции
25
Барам кола за сопругата. Па што би препорачале до 2500 евра. Услови да биде мало, лесно да се управува, евтино одржување. Не ми требаат 200кс и брза кола. Колата е во план да се вози низ град и 2-3 пати во годината до соседниве држави на одмор.

Да не биде постаро од 2002 год. Тоа ни е некако лимит под кој не би оделе. Знам дека голф 1.9 е добар, но веќе гледавме неколку примероци и сите беа извозени, но и стари. Затоа и бараме поново од 2002 год. Цената е лимит 2500 евра
Imam Fiat Punto 1.3 multijet 2005 god. Ako si zainteresiran pisi.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Se soglasuvam so Black Hok, 1.3 multijet skoro site verzii od 70, 75, 90ks... bi bile odlicni za tvoi potrebi, potrosuvackata e edna od najmalite, imaat solidna snaga za bilo koja sekojdnevna situacija i za gradska i za podolga destinacija. Dobro e da najdis samo dobro odrzuvan gledaj da ne trosi maslo najbitno za drugi problemi dokolku ima ima i delovi po normalni ceni i ima mnogu majstori sto rabotat na ovie motori.
Ne orientiraj se po mislenja na stranski forumi pr. americki kade sto se omrazeni fiat, kaj nas e poinakva situacijata imame delovi novi i povolni i majstori. Tamu od druga strana e navlezen japonski pazar, odlicni koli nemam zabeleska no kaj nas polovnite se vekje na krajot od svojot vek, delovite se poskapi i poretki i da ne spomnuvam deka treba da premolis nekoj za da raboti na tie motori.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom