Помош!!!! Писмена работа за Тартиф и Сид

Член од
5 март 2021
Мислења
2
Поени од реакции
1
Ако знае некој за Тартиф и Сид и ако може да ми помогне те молам пиши на пост у коментар, или адни ме на дискорд ]


Discord:Zertoh#3483

Ке добиам тема за Тартиф или за Сид, темата ке ја добиам одма пред да почнам со писмената
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Де бе што деца ќе бевте бе. 21 век е компјутери сите имате, пиши на гугл миљарда текстови ќе излезат, и долги и кратки содржини.

Кај ти кажале што ќе ти се падне, и тоа ви е тешко да го спремите.

 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
Еј ебати тоа децата прости од кал правени. Не им е тешко да исталират тикток/дискторд и да правете глупости по тоа тикток... А тешко им е на готово тема дадена однапред да прегуглат и да научат што како и да состават.

НЕ ТИ ПОМАГАМЕ! СНАЈДИ СЕ САМ. НЕМОЖЕ НА ГОТОВО.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
ova baras nekako sivrirano-sokrieno, za ona pecurkine sto rastat pod zemja i sto se 1000 evrici 1 kgr.
E nema nikoj da ti kaze ene onamu se kopni,treba sam da gi ispruzis nozete i fatis lopata.
A i ova ke ti treba i dobri kucinja tragaci,bez niv ic ne trguvaj.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.948
Ако знае некој за Тартиф и Сид и ако може да ми помогне те молам пиши на пост у коментар, или адни ме на дискорд ]


Discord:Zertoh#3483

Ке добиам тема за Тартиф или за Сид, темата ке ја добиам одма пред да почнам со писмената
Овој Тартиф да ти кажам не го знам ама за Сид можам цела биографија да ти кажам.
Најтажното е што умре млад од дрога заради таа Ненси курвата што го навлече и после им се распадна бендот.
Иначе Џони Ротен после си направи нов бенд ама во други музички правци навлезе и никогаш не ја постигна старата слава.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
ova baras nekako sivrirano-sokrieno, za ona pecurkine sto rastat pod zemja i sto se 1000 evrici 1 kgr.
E nema nikoj da ti kaze ene onamu se kopni,treba sam da gi ispruzis nozete i fatis lopata.
A i ova ke ti treba i dobri kucinja tragaci,bez niv ic ne trguvaj.
Тоа тартуфи се. И ти ги побрка лончињата. :pos:


Де па ти не бил на тој час човекот, а може му е и до автокоректот на телефонот. Така денес се вадат на правописни грешки повеќето (до автокоректот ми е , инаку знам фала што ме поправи).
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
децава сеа дома цел ден и го мрзи да изгугла да прочита нешто ново, и после тој ќе дојде премиер да ти биде или министер.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.948
децава сеа дома цел ден и го мрзи да изгугла да прочита нешто ново, и после тој ќе дојде премиер да ти биде или министер.
Ееее до кое дереџе дојде државава...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.839
Поени од реакции
3.293
Тартиф е една од поубавите книги кои се обработуваат во гимназија. Греота е да не ја прочиташ. Барем потруди се, па и состави нешто и после некој нека ти го дотера. Така бар и ќе се научиш да составуваш писмени и поубаво ќе биде чувството дека сам си го осмислил.
 
Член од
5 март 2021
Мислења
2
Поени од реакции
1
дечки шо сте толку toxic, btw greska discord dade
Discord mi e Zertoh#6969
Автоматски споено мислење:

Де бе што деца ќе бевте бе. 21 век е компјутери сите имате, пиши на гугл миљарда текстови ќе излезат, и долги и кратки содржини.

Кај ти кажале што ќе ти се падне, и тоа ви е тешко да го спремите.

Fala nogu srce <3
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
леле која беда, па уште акаунт отворил на форумов само за да праша
 

Kajgana Shop

На врв Bottom