Помош! Каде се продава.....?

Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Вака сега , сакам да купам процесор , модел "Intel core i5 6600k" но нр можам да го најдам никаде , барав Anhoch , AMC , Setec и останативе но никој не продава ваков или сличен , помош!
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Па никаде и нема затоа што е стар процесор. А што е проблемот со купување на старо? Па процесорот не е нешто што често се расипува. Баш процесорите ептен ретко се расипуваат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На ИТ форумот пиши таму пред една недела еден член продаваше најразлични компоненти и беа со гаранција, а го имаше и овој процесор.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Вака сега , сакам да купам процесор , модел "Intel core i5 6600k" но нр можам да го најдам никаде , барав Anhoch , AMC , Setec и останативе но никој не продава ваков или сличен , помош!
Прашај во ДДСтор можеби имаат на залиха, на сајтот сеуште го има по цена од 15.000
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Nezz ne mi se rizikuva , sepak se raboti za procesor pa uste ni cenata ne e nekoja so koja bi si igral igracki , sto znaes sto procesor moze da ti dadat
Какво ризикување мајке ти? Баш процесорите се последното нешто шо рика од компјутер. И тоа едино е могуче ако се лошо оверклокува. Арно ти препорачаа погоре, погледни на ит форум, таму се продава се сешто по стварно половни цени.
 
Член од
3 март 2017
Мислења
63
Поени од реакции
31
Прашај во ДДСтор можеби имаат на залиха, на сајтот сеуште го има по цена од 15.000
Blagodaram mnogu , najverovatno ke go soberam od ovdeka! Ziv da si mi!

Какво ризикување мајке ти? Баш процесорите се последното нешто шо рика од компјутер. И тоа едино е могуче ако се лошо оверклокува. Арно ти препорачаа погоре, погледни на ит форум, таму се продава се сешто по стварно половни цени.
E dobro de i jas da zgresam... bas i ne razmisluvav za polovno , eve ako nigde ne najdam niss drugo ne mi ostanuva osven polovno , taka da....


На ИТ форумот пиши таму пред една недела еден член продаваше најразлични компоненти и беа со гаранција, а го имаше и овој процесор.
Ke pobaram bas da vidam

Па никаде и нема затоа што е стар процесор.
Star e ama epten dobar tbh!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom