Помош! Дали сум бремена?

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1191.jpg Мамооооо...дали сум трудна,две недели ми касни,
сакам да се вратам во село,питај га Стојана, на клисаро сино,дали ќе сака да ме армаса,ама за овој не му казуј.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.185
Вака..
Пред некое време со дечкоми имавме односи со кондом, кога го изваде на крајот на целата работа кондомот беше скинат, колку се шансите да останам бремена ? :S
Пола пола.
Или си или не си ;)
А добро бе пичкаму матер зошто вака си правите нервози за џабе. Друг пат нека ти свршува во уста и тогаш 100% ќе бидиш сигурна дека не ти свршил внатре, па ни куртон се скинал, ни ти каснело, ни апчиња ,ни ова ни она. Башка верувам дека и него ептен кеф ке му направиш.
Најпростото решени по правило е и најдобро.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.219
Пола пола.
Или си или не си ;)
А добро бе пичкаму матер зошто вака си правите нервози за џабе. Друг пат нека ти свршува во уста и тогаш 100% ќе бидиш сигурна дека не ти свршил внатре, па ни куртон се скинал, ни ти каснело, ни апчиња ,ни ова ни она. Башка верувам дека и него ептен кеф ке му направиш.
Најпростото решени по правило е и најдобро.
Слабо гледале порничи:icon_lol:


Одсега да гледате барем ќе научете нешто:D
Поточно каде не треба:P
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Dobro ne mi e jasno prasanje na forum "Dali sum bremena"Ne biva forumdziive vi gi stavaat bebinjata pa da znaat.Zensko sum pa valjda znam sto koga kako se desilo,pa plodni neplodni denovi,pa cekas da ti dojde.E sega ako dojde super ne si.Ako ne dojde odes u apteka kupes test ako e negativen pa super ako e pozitiven cestito pravo pato na ginekolog.Kako moze nekoj tuka da vi kaze.:facepalm:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.730
Е, и? Каква врска има тоа со постот на Иреал? Како може побогу процентот на шанси за останување бремена на една жена да зависи од тоа дали веќе еднаш има родено или од староста на партнерот? Некој на 40 има појак спермограм од некој на 20, поготово ако овој вториов прележал заушки или па да речеме се бави со велосипедизам.
како нема врска, статистиката кажува така... најтешко е првото да се напраи... е сега кога партнерите не сакат, друго е, може и за инат од прва ... најточна статистика имаат оние што праат абортуси ..
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.219
како нема врска, статистиката кажува така... најтешко е првото да се напраи... е сега кога партнерите не сакат, друго е, може и за инат од прва ... најточна статистика имаат оние што праат абортуси ..
Статистика?
Баш ме интересира кој е тој што ја водел статистиката и како ги добил тие резултати:ROFLMAO:
 

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Па и да си бремена... еден нов живот кај вас... се добива нови димензии... па свадби па крштевки па веселби ...
е сеа момакот првите три месеци ќе има со тебе нормален секс
вторите три месеци само во доги стил
а третите три месеци вучешки стил ( тоа е она како волците, ќе врти околу дупка и само ќе вие )
;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
како нема врска, статистиката кажува така... најтешко е првото да се напраи... е сега кога партнерите не сакат, друго е, може и за инат од прва ... најточна статистика имаат оние што праат абортуси ..
И како сакаш човек сериозно да те сфати на ваква тема со хумор од 1945та? Дај извор од таа статистика ама од некој реномиран медиум за здравје како WebMD, Men's Health, што ти ја знам, не рекла казала. Најголемо влијание има квалитетот на јајце клетките и спермата, прво, второ, глупости се тоа.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па и да си бремена... еден нов живот кај вас... се добива нови димензии... па свадби па крштевки па веселби ...
е сеа момакот првите три месеци ќе има со тебе нормален секс
вторите три месеци само во доги стил
а третите три месеци вучешки стил ( тоа е она како волците, ќе врти околу дупка и само ќе вие )
;)
Баш во последните кога највеќе треба ти глуми волк. :coffee:
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
29
Поени од реакции
4
Здраво , на девојка ми и касни веќе 6ти ден. Не сме згрешиле нигде , ама сумљаме во тоа да кога сум се бришел со влажна марамица евентуално да прстите допреле нешто од спермата но тоа површно, после тоа после пола саат прстите ги ставив во нејзе без да измијам раце , но тие беа суви.... дали е можно од тоа да затруднела иако не е можно? сериозни одговори , фала
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363

Kajgana Shop

На врв Bottom