Помош! Дали сум бремена?

Член од
4 април 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Пошто нема големо искуство барам ваше мислење. Последниот пат ми дојде на 12ти. После 8 дена имав незаштитен однос т.е. на почетокот само немавме заштита после тоа зедовме кондом. Имам читано дека можно е да има предсемена течност па да се направи беља. Да земам апче ден потоа или....?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Ак сакаш да си сигурна земи. Шансита да забремени некоја од предсемената течност ко шо ја викаш ти се мали, но постојат.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
за такво апче ти треба прво дозвола од гинеколог....немаш многу време...заебана работа е то сексо:mad:....то деј афтер е хормоско апче и можиш само еднаш на 6 месеци да го земиш....иам слушано дека лимоската и млечната киселина ја убивале спермата а имало и некој лосион за вагината шо се мачкал пред однос внатре и ја убивал спермата.....и спирала е добра работа ...ама во ништо не можиш 100 посто да бидиш сигурна
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Пошто нема големо искуство барам ваше мислење. Последниот пат ми дојде на 12ти. После 8 дена имав незаштитен однос т.е. на почетокот само немавме заштита после тоа зедовме кондом. Имам читано дека можно е да има предсемена течност па да се направи беља. Да земам апче ден потоа или....?
Ако не му шприцнал внатре, пиј си сокче и дреми пред компјутер. Ако прснало бело внатре, утре прво на гинеколог, па потоа по апчиња. Шо се тиче мене , не би се дрогирал со апчиња да сум на твое место, туку следен пат, ќе трпам за леб ама ќе фрлам 120 денари за кондоми. И за крај , кај му бил паметот на дечко ти без кондом да го пика во најосетливото ?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
девојче, дали ти имаш појма од секс? што значи, како се практикува, кога се практикува, опасности и слични работи? појма немаш, а знаеш да го примаш? и уште се глупираш со вакви прашања на кои само може да се трола. :tapp: земи седни си со родителите и направи си муабет за СЕ', и тоа сериозни информации ќе ти дадат. а не овде каде што си само предмет на исмевање. а за се она што нема да можат да ти го кажат (ако не знаат) си имаш интернет и информирај се. но се ова пред да го примиш. а пошто си го примила, .....:place:
 

JohnnyBCool

Disco Casualty
Член од
12 септември 2010
Мислења
60
Поени од реакции
43
Вака да ве прашам, се работи за девојка ми, имавме незаштитени односи 2 пати пред да и дојде, и тоа не бев ни блиску до свршување во неа, и двата пати свршив надвор. Освен тие 2 пати, секогаш сме имале заштитени односи со кондом. Работата е што тие 2 пати беа непосредно пред да и дојде, и на време и дојде менструацијата. Сето тоа беше во ред, но во последно време, последните недела дена се жали дека често е уморна, нема апетит, чувствува гадење спрема некое јадење, ја боли главата понекогаш и слично, а нема проблеми со често мокрење нити со болка или отечување на градите. Дали има бар најмали шанси да е бремена со овие околности?..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Вака да ве прашам, се работи за девојка ми, имавме незаштитени односи 2 пати пред да и дојде, и тоа не бев ни блиску до свршување во неа, и двата пати свршив надвор. Освен тие 2 пати, секогаш сме имале заштитени односи со кондом. Работата е што тие 2 пати беа непосредно пред да и дојде, и на време и дојде менструацијата. Сето тоа беше во ред, но во последно време, последните недела дена се жали дека често е уморна, нема апетит, чувствува гадење спрема некое јадење, ја боли главата понекогаш и слично, а нема проблеми со често мокрење нити со болка или отечување на градите. Дали има бар најмали шанси да е бремена со овие околности?..
Тест за бременост?
Боље опција ти е да даеш 50-100 денари да земеш еден тест и да проверите него да тупиш глава.
Башка ако е плацебо ќе се смири коа ќе види дека е негативен и ќе се опраи.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Вака да ве прашам, се работи за девојка ми, имавме незаштитени односи 2 пати пред да и дојде, и тоа не бев ни блиску до свршување во неа, и двата пати свршив надвор. Освен тие 2 пати, секогаш сме имале заштитени односи со кондом. Работата е што тие 2 пати беа непосредно пред да и дојде, и на време и дојде менструацијата. Сето тоа беше во ред, но во последно време, последните недела дена се жали дека често е уморна, нема апетит, чувствува гадење спрема некое јадење, ја боли главата понекогаш и слично, а нема проблеми со често мокрење нити со болка или отечување на градите. Дали има бар најмали шанси да е бремена со овие околности?..
Па не зависи тоа од тебе....може друг јунак напраил беља .:coffee:
 
D

dirty angel

Гостин
Па не зависи тоа од тебе....може друг јунак напраил беља .:coffee:
Со тоа што е било пред да и дојде (а 5 дена пред циклус и 5 дена после циклус не е во плодни денови) мала е веројатноста да си ја оставил бремена девојка ти... сепак еден тест не е лошо да си направи.
 
A

andrea85

Гостин
Вака да ве прашам, се работи за девојка ми, имавме незаштитени односи 2 пати пред да и дојде, и тоа не бев ни блиску до свршување во неа, и двата пати свршив надвор. Освен тие 2 пати, секогаш сме имале заштитени односи со кондом. Работата е што тие 2 пати беа непосредно пред да и дојде, и на време и дојде менструацијата. Сето тоа беше во ред, но во последно време, последните недела дена се жали дека често е уморна, нема апетит, чувствува гадење спрема некое јадење, ја боли главата понекогаш и слично, а нема проблеми со често мокрење нити со болка или отечување на градите. Дали има бар најмали шанси да е бремена со овие околности?..
e nemoj da se plasis de :D devojka ti ne mu ja misli ti :)
moz i padnal pritisokot ako e umorna i i se gadi ne znaci deka moze e bremena :D a najdobro idi zemi si edno pure check test za bremenost stom tolku ja mislis
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Некои луѓе, не заслужуваат ни форум.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Пријатели може ли еден совет ?
Имавме однос со кондом, меѓутоа пред свршување кога го извадив видов врвот на кондомот го нема никаде дали ако останал внатре може да направи некојј проблем ?:
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Пријатели може ли еден совет ?
Имавме однос со кондом, меѓутоа пред свршување кога го извадив видов врвот на кондомот го нема никаде дали ако останал внатре може да направи некојј проблем ?:
хахах како тоа го нема никаде?? каде исчезнал??? :pos:
бдв не би требало да има никаков проблем..освен ако не си свршил внатре...


CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Јави се кај Сабина
И Госпо , света Сабина и цел иконостас нека ти сенапомош , макар шо досега породена требаше да бидиш , да пишеше барем шо стана со тебе , да не бериме гајле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom