Помош! Дали сум бремена?

M

Muranyi

Гостин
а да купам апче за секој случај или не оти читав и на невино демек можело да се остане бремена ?
Јас коа бев трета средно,една сељанка ме лажеше дека можело и од лапање да се затрудни.Иако знаев дека безобразно лаже,не ми без познати мотивите за таа лага и тогаш се чудев што сорта се жените,секако изедначувајќи ги сите жени со таа лажливка.
Не те разбирам,што те мачи,како на невино може да затрудни?Каков проблем имаш во главата?
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Јас коа бев трета средно,една сељанка ме лажеше дека можело и од лапање да се затрудни.Иако знаев дека безобразно лаже,не ми без познати мотивите за таа лага и тогаш се чудев што сорта се жените,секако изедначувајќи ги сите жени со таа лажливка.
Не те разбирам,што те мачи,како на невино може да затрудни?Каков проблем имаш во главата?
Па после инвитро минвитро, лигави жени... Носи ги на маж ти, неиспраните гаќи, една недела ќе видиш како ќе забермениш. :)
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас коа бев трета средно,една сељанка ме лажеше дека можело и од лапање да се затрудни.Иако знаев дека безобразно лаже,не ми без познати мотивите за таа лага и тогаш се чудев што сорта се жените,секако изедначувајќи ги сите жени со таа лажливка.
Не те разбирам,што те мачи,како на невино може да затрудни?Каков проблем имаш во главата?
читав и на други постови пишуваше дека имало шанси на невино да останеш бремена дека имало отвор и спермата можела да навлезе за тое се збунив многу а и оти ми беше страв
 
M

Muranyi

Гостин
читав и на други постови пишуваше дека имало шанси на невино да останеш бремена дека имало отвор и спермата можела да навлезе
А како ќе навлезе спермата ќе сакаш малку посликовито да опишеш,за да можам да ти помогнам.
--- надополнето: 26 јуни 2013 во 21:53 ---
Па после инвитро минвитро, лигави жени... Носи ги на маж ти, неиспраните гаќи, една недела ќе видиш како ќе забермениш. :)
Тоа е втор чекор,доколку не успее лапањето.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
А како ќе навлезе спермата ќе сакаш малку посликовито да опишеш,за да можам да ти помогнам.
--- надополнето: 26 јуни 2013 во 21:53 ---


Тоа е втор чекор,доколку не успее лапањето.
читав дека имало некој канал па сега дали преку тој што тече менструацијата или не ама демек и преку хименот мозхело да навлезе сперма
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
934
Здраво. Со дечко ми имавме петинг, но и двајцата имавме долна облека на нас. Тој сврши во боксерките и од неговите се навлажнија и моите. Бешиката беше малку влажна, но од страна накај бикини зоната, а и невина сум. Читав на многу сајтови за такви случаи но страв ми дали има некакви шанси за забременување :(
Можно е после 9 месеци да родиш мали боксерчиња... може и со зајчиња...
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
читав дека имало некој канал па сега дали преку тој што тече менструацијата или не ама демек и преку хименот мозхело да навлезе сперма
Остај што си читала безвезе работи, туку те нашле успаничена и те тролаат. Нема апсолутно никакви шанси да останеш бремена ако си невина. Башка чим сте имале петинг со дечко ти мора да разбереш една работа, и вагината се навлажнува при сексуално возбудување така да тоа што ти ја навлажнило долната облека не била неговата сперма туку твојата телесна течност. Така да не си трудна не се секирај
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
38
Поени од реакции
6
Неколку дена размислувам на прашањево.Значи имам другарка која е НЕВИНА,уствари не е дефлорирана,но си имале некое сексуално игриче со дечко и,си се триеле,таа била ваљда по гаќички,тој гол,немало пенетрација,само триење,не свршил ни близу нејзе,но таа предсемената течност изгледа дошла во допир со нејзините влажни гаќички,и сеа и касни неколку дена.Постои можност за бременост?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
673
Поени од реакции
1.293
Неколку дена размислувам на прашањево.Значи имам другарка која е НЕВИНА,уствари не е дефлорирана,но си имале некое сексуално игриче со дечко и,си се триеле,таа била ваљда по гаќички,тој гол,немало пенетрација,само триење,не свршил ни близу нејзе,но таа предсемената течност изгледа дошла во допир со нејзините влажни гаќички,и сеа и касни неколку дена.Постои можност за бременост?
НЕ!
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.860
Поени од реакции
3.294
дефлорирана значи скината пичка? зашто оваа ми е ново не ми познато, а го прочитав и на некоја друга тема и си помислив можда е.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.022
Поени од реакции
5.903
како и да е ,и да имале сексуален однос,препорачливо е на лекар да си појдат и да прашаат, нема срам .... нормална работа си е да си прашаат .... како што кажав ако имале сексуален однос,има апчиња која ги пие жената во рок од 72 часа да спречи зачнување ..... но тие не се употребуваат постојано ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom