Помош: Барам еден филм!

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.508
Барам филм, се даваше на АТВ пред неколку месеци, не го фатив отпочеток, затоа само крајот ќе го раскажам... Дејството беше по завршетокот на ВСВ, и една богата фамилија го пречекува таткото од војска пред портите, ама човеков дојде во инвалидска количка, останал инвалид на боиштата... тогаш и првпат го гледа својот 3-4 годишен син кого мајката го родила во текот на војната. Знам дека имаше и батлер во куќата, а мислам дека зборуваа како тоа дека и Германец бил на престој во куќата додека овој бил во војна.
Филмов е некаде од почетокот на 90-тите години и се има давано и порано по нашиве телевизии, ама ете пред некое време го затекнав на АТВ. Хелп :)
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
2.025
Барам филм, се даваше на АТВ пред неколку месеци, не го фатив отпочеток, затоа само крајот ќе го раскажам... Дејството беше по завршетокот на ВСВ, и една богата фамилија го пречекува таткото од војска пред портите, ама човеков дојде во инвалидска количка, останал инвалид на боиштата... тогаш и првпат го гледа својот 3-4 годишен син кого мајката го родила во текот на војната. Знам дека имаше и батлер во куќата, а мислам дека зборуваа како тоа дека и Германец бил на престој во куќата додека овој бил во војна.
Филмов е некаде од почетокот на 90-тите години и се има давано и порано по нашиве телевизии, ама ете пред некое време го затекнав на АТВ. Хелп :)
Не верувам, ама провери си дали е овој.[DOUBLEPOST=1465770526][/DOUBLEPOST]
Абе имаше едно хорор филмче мислам ко трилер делуваше, не ми е догледан, а сега ми текна на него, а интересно стварно.

Значи беа две жени.. и прибраа во кола едно машко,ваљда маж беше... арно ама тој им направи нешто па излезе од колата, потоа колата им се расипа на овие, па им беше страв да излезат од колата, па еднава тргна за помош, а другава заспа во колата и ко се разбуди се најде помеѓу две дрвја ( не можи да отвори вратите) и на задното седиште другава другарка беше..


Дали некој има идеја и ми текнува на филмов?
Го најде?
 
D

Daedalus

Гостин
Ја уште не можам да го најдам филмот што го барам 100 години, а сум го гледал одамна. Ае да си ја пробам пак среќата.
Црнец, се буди со долга коса и долги нокти у некоја шума (вегетирал долго време). Иде у градче едно и се средуе таму. Ликот е нем и е шаман. Имаше некои деца што го дружеа и живееше у тоа шумичето. Имаше некои сумњиви моќи, само не памтам дали праеше трикови или беше натприродно нешто. На крај го судат за нешто за што не е крив али се спасуе и испаѓа дека не е крив.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Акција/трилер некој, со Дензел можно е да беше. Нешо крими се дешават, и требит да ослободит некое дете/жена од соба кај шо е вратата поврзана со бомба ор сам шит.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Акција/трилер некој, со Дензел можно е да беше. Нешо крими се дешават, и требит да ослободит некое дете/жена од соба кај шо е вратата поврзана со бомба ор сам шит.
Virtuosity ?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028

BlueBoy22

True blue --> Chelsea fan
Член од
28 јануари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
7
Ај помош еден за еден филм со крај на светот... Го иам гледано како мал не се сеќавам многу... Ај нека напише некој долу филмови поврзани со крај на светот...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ај помош еден за еден филм со крај на светот... Го иам гледано како мал не се сеќавам многу... Ај нека напише некој долу филмови поврзани со крај на светот...
deep impact
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Ај помош еден за еден филм со крај на светот... Го иам гледано како мал не се сеќавам многу... Ај нека напише некој долу филмови поврзани со крај на светот...
а колку голем си сега? кои години си бил мал?

листата на такви филмови би била доста голема. одкаде знаеме кога си го гледал, може црно бел е филмот.
 

Борче

Мадридиста
Член од
9 октомври 2010
Мислења
214
Поени од реакции
288
Гледан ми како помал речиси пред 10-15 години .. Не се сеќавам многу .. Али знам дека се дешава дејствието у една куќа , брат и сестра се опседнати од демон , и имаше една сцена демонот како лебди по скалите и оди на кај детето .. ( Демонот е така блед,бел)
 

BlueBoy22

True blue --> Chelsea fan
Член од
28 јануари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
7
а колку голем си сега? кои години си бил мал?

листата на такви филмови би била доста голема. одкаде знаеме кога си го гледал, може црно бел е филмот.
Пред 7-8 години ми е гледан филмот..[DOUBLEPOST=1466517262][/DOUBLEPOST]
Не е тој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom