Помош: Барам еден филм!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се работи за еден млад дечко што со неговото семејство ќе сака да избега во САД, Руси инаку, но, ќе почне втората светска војна па ќе го пратат во војна, па потоа ќе оди во затвор и ќе испадне дека на 40 години конечно добива слобода и го живее животот. Прилично постар филм, не памтам актери, ако го знае некој, алал да му е, ќе падне частење :)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
go iam nacekano filmov na tv 1000 nekolku pati ama nikako da go fatam cel.. komedija e, dejstvoto se odviva vo zima ima grupa na decki so ke rabotat ko na planina ili taka nesto, ke skijaat, imase edna scena koga posle zabava eden od niv, poznat glumec nizok,debel so brada ke padne od krov i eden od glavnite likovi ke bide zaljuben vo edna devojka koja ke se omazi za invalid mislam i na krajot site ke se spustat od najgore so skii,snoubordi i to e se so mi tekvit za filmov.. help ?
 
T

Tetro

Гостин
go iam nacekano filmov na tv 1000 nekolku pati ama nikako da go fatam cel.. komedija e, dejstvoto se odviva vo zima ima grupa na decki so ke rabotat ko na planina ili taka nesto, ke skijaat, imase edna scena koga posle zabava eden od niv, poznat glumec nizok,debel so brada ke padne od krov i eden od glavnite likovi ke bide zaljuben vo edna devojka koja ke se omazi za invalid mislam i na krajot site ke se spustat od najgore so skii,snoubordi i to e se so mi tekvit za filmov.. help ?
http://www.imdb.com/title/tt0431074/
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
go iam nacekano filmov na tv 1000 nekolku pati ama nikako da go fatam cel.. komedija e, dejstvoto se odviva vo zima ima grupa na decki so ke rabotat ko na planina ili taka nesto, ke skijaat, imase edna scena koga posle zabava eden od niv, poznat glumec nizok,debel so brada ke padne od krov i eden od glavnite likovi ke bide zaljuben vo edna devojka koja ke se omazi za invalid mislam i na krajot site ke se spustat od najgore so skii,snoubordi i to e se so mi tekvit za filmov.. help ?

Out Cold
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Филмов го имам одамна гледано. Еден дечко инаку главниот лик ќе најде една маска. Кога ќе ја стави маската станува некаков хибрид од инсект и човек. Негативците исто така се слични како него односно исти такви хибриди. На крај мислам главниот лик ќе биде изеден па ќе искочи од стомакот на тој што го изеде
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Филмов го имам одамна гледано. Еден дечко инаку главниот лик ќе најде една маска. Кога ќе ја стави маската станува некаков хибрид од инсект и човек. Негативците исто така се слични како него односно исти такви хибриди. На крај мислам главниот лик ќе биде изеден па ќе искочи од стомакот на тој што го изеде
Gyver (1991), Guyver: Dark Hero (1994).
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Еден филм ми го прати братучетка ми текстов нејзин е така да се извинувам шо е на латиница, познат ми е филмов ама не ми текнуа баш.. би требало да се најде некој шо го знае.:smir:
znaci postar film e se raboti za edna devojka so porano bila grda i deckovo u koj so e zaljubena nikako da ja primeti mislim i deka ja izbrka od rabota on e novinar zgoden i ima mnogu zenski e posle nekoe vreme ovaa se sredue i stanue zgodna zenska i pisue kniga za toa kako zenskite da gi zamena muskite so cokolado sekogas koga kje imaa potreba za sex da jada cokolodo i ovoj nikako ne mozese da si fati zenska i ja barase sekade ovaja so ja napisala knigata i se zaljubi u nea a ustvari trebase samo da bide so nea kolku da im dokaze na site deka duri i nea i treba musko i ona go otkri ama na kraj bea zaedno..


--- надополнето ---

Giacomo напиша:
Еден филм ми го прати братучетка ми текстов нејзин е така да се извинувам шо е на латиница, познат ми е филмов ама не ми текнуа баш.. би требало да се најде некој шо го знае.:smir:
П.С. се сетив.. Down with love
 
L

Liberation

Гостин
Млад дечко се обидува да сними филм и бара помош од пензиониран режисер... У филмот нешто као он не прифаќа, па на крај се согласува, па снимаат и што ти знам :) и таман филмот да биде готов, овој стариот режисер умира. Имаше една сцена со кучиња како ги пуштат од кафези и тие слободно трчаат...

Фала ако некој се сети.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Филмот со еден ретардиран камионџија што ќе прогонува едни двајца браќа по американските патишта.Се започна кога преку радио станицата во колата се преставија како девојка и му рекоа да дојде во еден мотел.Типот доаѓа и го убива човекот што е во мотелот во таа соба.Потоа ги наоѓа и цело време ги следи.
 
Член од
27 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
Филмот со еден ретардиран камионџија што ќе прогонува едни двајца браќа по американските патишта.Се започна кога преку радио станицата во колата се преставија како девојка и му рекоа да дојде во еден мотел.Типот доаѓа и го убива човекот што е во мотелот во таа соба.Потоа ги наоѓа и цело време ги следи.
Joy Ride
http://www.imdb.com/title/tt0206314/
 
B

BooBojan

Гостин
Сакам да надам еден филм го имам гледано пред 10тина години и се секавам малку на него.
Главни улоги во филмот се 3деца,и еден дедо.Децата беа подучувани од дедото боречки вештини.
Знам дека потоа децата се тепаа со многу противници.Имаше и доста комични ситуации во него.
Ако знае некој кој е филмот нека пише и ако може да ми остави некој торент линк за да можам да си го симнам и да си го изгледам.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Сакам да надам еден филм го имам гледано пред 10тина години и се секавам малку на него.
Главни улоги во филмот се 3деца,и еден дедо.Децата беа подучувани од дедото боречки вештини.
Знам дека потоа децата се тепаа со многу противници.Имаше и доста комични ситуации во него.
Ако знае некој кој е филмот нека пише и ако може да ми остави некој торент линк за да можам да си го симнам и да си го изгледам.
3 Ninjas 1992
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ај да прашам и ако знае некој ке го частам :) Филмот го имам гледано пред 19 години го имав на видео касета али селејќи се гарант е фрлен.Филмот е со стаорци мислам дека почнуваше со еден мал бел кој по некоја си хемиска грешка ке стане огромен па после него и многу други ке се претворат во огромни.Е сега на интернет најдов доста филмови со стаорци али некако ниеден не ми делуваше како тој.И да ако е за помош има една сцена во која девојки во базен тренирајки синхронизирано пливање и овие стаорците им излегуваат од еден отвор внатре во базенот и право за глава ги јадат.Пребарувам кај ти не али засега неуспешно.Плс хелп :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom