Помош: Барам еден филм!

С

Спенсер

Гостин
Дај ако знае некој кај да ги најдам нашите филмови Заведени или Волци, нема на јутјуб :).
Заведени е во неколку дела нели? Приказна нешто дрога ова она,една девојка ке навлезе во проституција....? ако е тој, оддамна го барам...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
одамна бараш... каде бараш..

ги имате на бадијала
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
sinok gledav eden film horor ama ne znam kako se vika sakam da go simnan
mos si go gledal ti
u napusten hotel odi edno semejstvo tamu dase zasolni poradi nevreme od sneg
i deteto nivno iako ne smee da vleguva go sobite nesto go tera da odi i vleguva no se slucuvaat cudni raboti
nemozam da se setam ni na godina ni naimeto mislam deka bese na unversal chanel taka neso
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.608
Поени од реакции
81.280
sinok gledav eden film horor ama ne znam kako se vika sakam da go simnan
mos si go gledal ti
u napusten hotel odi edno semejstvo tamu dase zasolni poradi nevreme od sneg
i deteto nivno iako ne smee da vleguva go sobite nesto go tera da odi i vleguva no se slucuvaat cudni raboti
nemozam da se setam ni na godina ni naimeto mislam deka bese na unversal chanel taka neso

Aко мислиш на овој со Џек Николсон друже http://www.imdb.com/title/tt0081505/ види и трејлер на youtube
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
sinok gledav eden film horor ama ne znam kako se vika sakam da go simnan
mos si go gledal ti
u napusten hotel odi edno semejstvo tamu dase zasolni poradi nevreme od sneg
i deteto nivno iako ne smee da vleguva go sobite nesto go tera da odi i vleguva no se slucuvaat cudni raboti
nemozam da se setam ni na godina ni naimeto mislam deka bese na unversal chanel taka neso
Не може да не го знаеш. Линк.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Некој хорор, од 199_ треба да е.
Се што памтам е дека во една куќа помеѓу ѕидовите живееја некои бледи страшни луѓе што никогаш не виделе бел ден (не знам како се нашле таму).
И една сцена што ја памтам - девојчето од нормалната фамилија што живее во куќата (не помеѓу ѕидовите) ќе седне на една масичка до ѕидот да јаде, и некој од луѓево ќе пружи рака низ отвор за вентилација и ќе и ја земе вилушката кога она нема да гледа.
 
T

Tetro

Гостин
Некој хорор, од 199_ треба да е.
Се што памтам е дека во една куќа помеѓу ѕидовите живееја некои бледи страшни луѓе што никогаш не виделе бел ден (не знам како се нашле таму).
И една сцена што ја памтам - девојчето од нормалната фамилија што живее во куќата (не помеѓу ѕидовите) ќе седне на една масичка до ѕидот да јаде, и некој од луѓево ќе пружи рака низ отвор за вентилација и ќе и ја земе вилушката кога она нема да гледа.
Овој да не е?
Одамна го имам гледано, па ме потсети нешто на него
http://www.imdb.com/title/tt0230600/
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Филм во кој главна улога е раперот DMX, он станува дел од некоја екипа убијци, сите црнци, па после мислам дека имаа за задача да убијат некоја многу позната личност... не знам многу, не се сеќавам баш, ако некој знае нека каже, следува зелеМко :)))
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Филм во кој главна улога е раперот DMX, он станува дел од некоја екипа убијци, сите црнци, па после мислам дека имаа за задача да убијат некоја многу позната личност... не знам многу, не се сеќавам баш, ако некој знае нека каже, следува зелеМко :)))

http://www.allmovieportal.com/b/dmx.html
Ова ти се 4-5 филма каде што има глумено ....Види дали е еден од овие.Во другите филмови е бил како артист или во музичките делови и затоа на имдб дава огромна листа .Ај види дали е од овие некој.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Некој хорор, од 199_ треба да е.
Се што памтам е дека во една куќа помеѓу ѕидовите живееја некои бледи страшни луѓе што никогаш не виделе бел ден (не знам како се нашле таму).
И една сцена што ја памтам - девојчето од нормалната фамилија што живее во куќата (не помеѓу ѕидовите) ќе седне на една масичка до ѕидот да јаде, и некој од луѓево ќе пружи рака низ отвор за вентилација и ќе и ја земе вилушката кога она нема да гледа.
The People Under the Stairs, од Wes Craven ?

Ако е тој, интересен филм, штета што е несериозен на моменти, тие Таткото и Мајката кои психопати се...
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
The People Under the Stairs, од Wes Craven ?

Ако е тој, интересен филм, штета што е несериозен на моменти, тие Таткото и Мајката кои психопати се...
Само треилерот што го изгледав ми се вратија сите стравови од кога сум го гледала филмов како дете. Некое време после тоа не се доближував до ѕидовите на мојата куќа.
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дали го знаете филмот ?

Ве молам некој нека ми помогне да најдам еден филм. не го загледав од почеток али многу ме бендиса и незнам како се вика .
Во филмот се работи за едно девојче кое имало несреќно детство но пишува роман кој го објави во лондон и одеднаш станува многу славна писателка. потоа ќе се всели во куќата рај (paradise) ќе се омажи и ќе има среќен живот со нејзиниот сопруг. Но нејзиниот сопруг почнува да пие и да се забавува со други девојки и одеднаш животот и станува несреќен. Филмот има многу трогателен крај со тоа што писателката ќе умре.
Ве молам ако го знаете филмот кажете како се вика на англиски :wink:
Ви благодарам
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Ве молам некој нека ми помогне да најдам еден филм. не го загледав од почеток али многу ме бендиса и незнам како се вика .
Во филмот се работи за едно девојче кое имало несреќно детство но пишува роман кој го објави во лондон и одеднаш станува многу славна писателка. потоа ќе се всели во куќата рај (paradise) ќе се омажи и ќе има среќен живот со нејзиниот сопруг. Но нејзиниот сопруг почнува да пие и да се забавува со други девојки и одеднаш животот и станува несреќен. Филмот има многу трогателен крај со тоа што писателката ќе умре.
Ве молам ако го знаете филмот кажете како се вика на англиски :wink:
Ви благодарам

Angel 2007 ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom